Źródła trendów na wybiegach

W przyrodzie nic nie zginie. Jeśli intrygował nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest prosta – głównie z ulicy. Łowcy trendów bacznie śledzą zadziwiające koncepcje napotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej kolejności, utworzone w ten sposób rozwiązania wędrują do światowych projektantów mody, a po tym jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich wzór projektowane są ubrania które trafiają do sklepów tradycyjnych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 proponuje przede wszystkim wygodne rozwiązania. Raczej popularne będą miłe w dotyku swetry, koszule nadające się zarówno w sytuacjach formalnych jak i prywatnych. Spodnie jeansowe napotkamy w wersji typowej, jak i odpowiednio przekształconej na bardziej wyjściową. Podstawą jest mimo wszystko wygoda i uniwersalność oferowanych artykułów.

Autor: DIGEL

Oczywiście znajdą się także od tego odstępstwa. Dla odważniejszych, sugestią sezonu będą bluzy z całościowym nadrukiem kwiecistym, albo nieco prowokacyjnym motywem o treści religijnej. Dla mężczyzny planowane są także modne torebki, zwykle w prostej formie przewieszone przez ramię. Jest to idea zaczerpnięta wprost ze światowych wybiegów, którą lada moment napotkamy w sklepach. Reasumując, moda (sprawdź również – garnitur wrocław) męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale też w innym wydaniu nakierowywana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to przede wszystkim produkty unikatowe, lub chociażby wytwarzane ręcznie. Zarówno na polskim rynku, jak też w francuskich sklepach internetowych, wyjątkowe wzory zachwycą każdego. Jeżeli chodzi o tworzywa, im mniej tradycyjne, tym lepiej. Królują w tej dziedzinie torby z filcu, oraz pikowane.

Spójrzmy jeszcze na pewną ciągłość. Modowe inspiracje są tylko propozycją dla nas. Chociaż w zasadzie stąd też pochodzą. W łańcuchu inspiracji zwykli ludzie oraz ich upodobania są bardzo ważne. Nawet kiedy na wybiegu królują zadziwiające konstrukcje niemożliwe do ubrania na jakąkolwiek okazję, to pomysł na ich stworzenie został zaczerpnięty ze źródła, którym zwykle są ludzie spotkani gdzieś na świecie. Warto więc w dziedzinie mody sugerować się nie tylko trendami, lecz również swoim wyczuciem.

Źródło: Kraina Stylu