Zmarszczki – jak obecnie im rzeczywiście skutecznie zapobiegać oraz w jaki sposób zlikwidować te, które już powstały?

Zmarszczki są jednym z najwcześniejszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze zauważa się zmarszczki na czole lub kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i organizm człowieka zawsze się zestarzeje, jednak okazuje się, że można skutecznie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się oraz likwidując te, które już zagościły na twarzy. W jaki sposób? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najważniejsza jest stosowna prewencja. Trzeba mieć świadomość, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się poprzez kontakt skóry ze słońcem, co oznacza że wskazane jest unikać zbyt dużej ekspozycji na słońce podczas lata i korzystania z solarium. Konieczne jest stosowanie wysokich filtrów na twarz (więcej szczegółów), szyję oraz dekolt, ponieważ to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wtedy bowiem ma się gwarancję, że skóra jest odpowiednio zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów warto jest używać także zimą, jako że szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku dostępny jest dosyć zróżnicowany wybór kremów z filtrem. Filtry są często dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Co więcej, należy co jakiś czas złuszczać skórę peelingami medycznymi, które zazwyczaj bazują na relatywnie wysokim stężeniu kwasów. Z tego powodu zrzuca się martwy naskórek oraz świetnie spłyca zmarszczki (więcej informacji). Wskazane jest także stosowanie retinoidów, które posiadają działanie złuszczające oraz najczęściej są zalecane w czasie terapii trądzikowych, żeby usunąć pozostałości po wypryskach, chociażby zaczerwienienia lub niewielkie blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać też na własną rękę, ponieważ obecnie na rynku sprzedawane są specjalne toniki bądź kremy z różnym stężeniem kwasów. Naturalnie, początkowo wskazane jest zaczynać od dość niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce fachowców. Usuwanie zmarszczek warszawa cieszy się współcześnie dużym zainteresowaniem. Z reguły stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu lub kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najlepszych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest nadzwyczaj konkurencyjny. Coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z podobnych zabiegów medycyny estetycznej. Autor