Zimą powinno się nie mniej intensywnie troszczyć się o skórę, jak letnią porą

W okresie zimy zwykle zakładamy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się wydawać, że w tym czasie nie musimy nadzwyczaj dbać o swoją skórę, której i tak na ogół nie widać. Aczkolwiek, jeśli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, a także później latem, możemy mieć więcej kłopotów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Jak postępować, żeby tego typu sytuacje nie występowały?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą zakładamy spodnie lub grube getry nie oznacza, że należy zaniedbać fakt, iż na naszych udach pojawił się cellulit. Tak samo, jeśli nasza skóra jest spękana i wysuszona, należy zrobić wszystko, aby przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie nadmiernego owłosienia, czy też biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – każdorazowo warto korzystać z pomocy profesjonalnych kosmetyczek, które pomogą nam przywrócić pożądany wygląd. Rzecz jasna, możemy pokusić się o samodzielnie niwelowanie tego typu problemów ze skórą, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać oczekiwany efekt bądź, że osiągniemy go dość szybko.

Zazwyczaj używanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, w którym można zrealizować rozmaitego typu zabiegi skórne. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, by nasza skóra była jędrna, wygładzona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy zwracać większą uwagę na tego typu zagadnienia, bowiem, tak jak już powiedziano przez dłuższy czas skóra ukryta jest pod ubraniem bądź jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, podrażnienia czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Systematyczne zabiegi, jakie niwelują tego typu dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w należytym stanie przez cały czas i dzięki temu mamy mniej problemów, gdy przychodzi wiosna i lato, kiedy to odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto zatem o tym pamiętać.