Zbyt wiele makijażu?

Większość facetów współcześnie uważa, że niewiasty używają zbyt dużej ilości preparatów. Piszemy tu o takich widocznych składnikach makijażu, jak chociażby mocno rzucające się w oczy cienie do powiek. Niestety, niewiasty zwykle nie pamiętają, że urok polega na naturalności. Jedną z przyczyn takiego zjawiska jest to, że współcześnie większość zdjęć celebrytek jest retuszowana w programach komputerowych.

Autor: Belenda Eco Care

Paniom wydaje się, że gwiazdy są absolutnie idealne, bez skazy na skórze, żadnych krostek (dolce gabbana męskie). A to nieprawda, to kobiety jak każde inne. Można postawić tezę, że modyfikowanie zdjęć oraz mocny makijaż to są najznaczniejsze kłamstwa we współczesnym świecie.

Ale nie można odrzucać zupełnie kobiecych preparatów. Efektywne kosmetyki, takie jak krem przeciwzmarszczkowy, pozwalają na zakonserwowanie piękna nawet w późnym wieku. Faceci muszą to docenić, bo najczęstszą motywacją, jaką mają kobiety stosujące takie rzeczy jak, krem pod oczy, jest radość partnera. Należy powiedzieć, że bogato genetycznie obdarzone niewiasty mogą prezentować się cudnie nawet bez tego typu artykułów (warto wypróbować zapachy laura biagiotti), ale to jedynie drobny procent populacji.

Identycznie pożyteczne są kosmetyki do opalania. Bądźmy szczerzy, opalanie się jest złe dla naskórka człowieka. Z tego powodu każda kobieta, która uwielbia smażyć się na słońcu, musi używać stosować takie kosmetyki. UV jest szkodliwe dla skóry i powoduje, że traci ona wodę i starzeje się prędzej niż u tych kobiet, które nie korzystają z solariów. Oprócz tego systematyczne wystawianie się na słońce jest przyczyną śmiertelnego czerniaka.

Generalnie niepotrzebne wydają się za to kosmetyki wyszczuplające. Ich skuteczność to raczej kwestia wyłącznie sprytnego marketingu. Drogie panie, zawsze pamiętajcie, że droga do szczupłej sylwetki idzie przez wiele trudów. Tu fundamentalne znaczenie wykazują dieta i ruch. Żaden preparat nie wypali oponki po częstym używaniu.