Jak dobrze zadbać o włosy?

Jak pielęgnować włosy? To z pozoru nietrudne pytanie. Czy wiesz jednak, jak odpowiednio dobrać szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Czy znasz korzyści, jakie daje olejek arganowy i umiesz go stosować? I, jeśli chcesz sama obcinać włosy, co w tym celu musisz mieć?

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wszystkie praktyczne wskazówki dotyczące tych spraw przeczytasz w tym oto krótkim poradniku. Miłej lektury.

Chorując na łupież, powinnaś zdawać sobie sprawę, z którą odmianą tej przypadłości masz do czynienia. To da ci odpowiedź, jakie szampony do włosów wziąć do leczenia z problemami skóry głowy. Jeśli dotyka cię łupież zwykły, przydadzą się kosmetyki z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. W wypadku, gdy złuszczonej skórze czaszki towarzyszy przykry łojotok, będą pomocne takie związki, jak flutrimazol i cyklopiroks. Agresywne odmiany łupieżu, czyli świąd i zapalenie naskórka, z pewnością wykurują stosowane miejscowo szampony z apteki. Powinny zawierać ketokonazol.

Do pielęgnacji włosów świetnie przydaje się występujący solo albo w szamponie artego olejek arganowy. Zawiera on dużo witaminy E, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, co gwarantuje efekt świeżości i połysku. Jego wadą jest mało atrakcyjny zapach. Olejek arganowy musisz stosować parę razy tydzień, zalecam robić to przed kąpielą.

Pragnąc samodzielnie lub z pomocą koleżanki formować oryginalne fryzury, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu fryzjerskiego. Standardowe nożyczki są bezużyteczne. Zaopatrz się w suszarki do włosów oraz tzw. degażówki, to znaczy nożyczki mające miniaturowe grzebienie na jednej lub na obu stronach ostrza. Sprawią, że otrzymasz fantastyczny wygląd cieniowanych włosów. Do bardziej skomplikowanych zadań przydatne mogą być firmowe maszynki do strzyżenia, najlepiej na baterie, co gwarantuje wolność ruchów.