Zatrzymać młodość

W końcu nadeszły czasy, w których młodszy wygląd już nie musi kojarzyć się nam tylko z liftingiem. Istnieją bowiem sposoby, które sprawią, że nasza cera odzyska dawny blask!

Pielęgnacja skóry jesienią

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najważniejsze, zacznijmy od stosowania serum. Dermatolodzy twierdzą, że serum na równi z kremem jest niezbędnym elementem pielęgnacji cery, albowiem posiada w swym składzie wyższe stężenie substancji aktywnych. Nakładamy je pod krem każdego dnia, lub używamy jako tymczasową kurację nawilżającą – zależnie od kondycji skóry.

Po drugie: łączmy techniki i wybierajmy zabiegi typu kilka w jednym. Jest to możliwe dzięki zabiegom medycyny estetycznej, które łączą rozmaite techniki poprawiające jakość skóry, np. regenerację laserem frakcyjnym czy elektroporację, która pozwala na lepsze wnikanie w skórę składników odżywczych. Laser co2 to – oprócz poprawy jakości skóry – likwidacja blizn pozostałych po przebytym trądziku. Zmarszczki, rozstępy tudzież widoczne pory, w końcu przestaną nam spędzać sen z powiek – odsyłam do tej strony na .

Słyszy się, że gdybyśmy zaczęły chronić skórę przed promieniami słonecznymi już we wczesnym dzieciństwie i czyniły to z żelazną dyscypliną aż do teraz, to miałybyśmy 80 proc. mniej zmarszczek. Co więcej, są naukowcy, którzy twierdzą, iż gdyby nie oddziaływanie promieni ultrafioletowych, pierwsze zmiany na skórze ujrzałybyśmy na naszej twarzy dopiero po 60. roku życia. Z tego powodu decydujmy się na krem na dzień z współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej lub stosujmy filtr, np. pod postacią podkładu czy pudru.

ZAMYKANIE NACZYNEK LASEREM VARILITE

Autor: IQ MEDISPA
Źródło: IQ MEDISPA
Unieśmy opadające powieki. Dobrze namalowana kreska, działa jak optyczny lifting. Kreślimy ją wzdłuż górnej powieki i w okolicach zewnętrznych kącika oka wykańczamy ku górze. Efekt uniesionego oka błyskawiczny!
Zadbana, młoda cera jest naturalnie zarumieniona. Z tego powodu w makijażu „odmładzającym” róż odgrywa bardzo ważną rolę. Najlepszy będzie róż w jasnym odcieniu, którym lekko podkreślimy kości policzkowe, niezbyt blisko nosa.
Ruch, dieta to idealny sposób na zachowanie młodości.

To zrzucenie kilogramów, ale i dobre samopoczucie. To świadomość, iż robimy coś dobrego nie tylko ładnie wyglądać, ale nie mieć problemów ze zdrowiem.