Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej – jakie rzeczy trzeba wiedzieć, co jest ważne?

Lasery są powszechnie stosowane, także w medycynie estetycznej. Stosowane są zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku warto wspomnieć o urządzeniu, jakim jest laser Nd Yag. Ma on zastosowanie do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z licznymi przyczynami. Można go wykorzystywać w przypadku wszystkich części.

żylaki

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Zazwyczaj laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek znajdujących się na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki efektywności działania urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a również niewielkich żylaków. Oczywiście, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im mniejszych jest rozmiarów, tym łatwiej można się go pozbyć. Czasami trzeba zabieg powtarzać, by osiągnąć zamierzone rezultaty. Laser diodowy, jeśli chodzi o urządzenia do salonów kosmetycznych czy klinik proponujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się znacznym zainteresowaniem. Wykorzystuje się go do przeprowadzania fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu trwałe usunięcie cebulek włosowych. By był kompletnie skuteczny kurację trzeba wykonywać kilka razy. Należy naświetlić, że raczej zabieg ten nie należy do bolesnych. Wrażenia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być wzmożone w przypadku osób w ogóle nie odpornych na ból, a także podczas robienia zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Bardzo dużo zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. W każdym razie, nie jest to ból nie do zniesienia i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem dużo przystępniejszym w tej kwestii niż depilacja woskiem.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed kuracją nie powinno się opalać, warto także ogolić włosy przed zastosowaniem lasera – laser nd yag. Wyrywanie włosów w ciągu 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest polecane. Po wykonaniu zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, zgrubienia. Funkcjonalne okażą się na pewno zimne okłady oraz unikanie dezodorantów. Należy przez pewien czas powstrzymać się od mocnego makijażu oraz smarować się kremem z filtrem.