Z jakiego powodu klientki coraz chętniej wybierają ofertę dobrych sklepów z artykułami fryzjerskimi

Rynek preparatów oraz produktów do pielęgnacji włosów szacowany jest u nas na około sześćset milionów złotych, jak można zobaczyć w badaniach to na włosy właśnie klienci wydają największą ilość pieniędzy. Potencjał tych produktów doskonale zresztą widać w reklamach telewizyjnych. Największe firmy wydają rzeczywiście ogromne kwoty na to, żeby zareklamować swój nowy szampon do włosów czy lakier koloryzacyjny.

kosmetyki do włosów

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, spora ilość tych reklam skierowana jest do mężczyzn, głównie jeżeli chodzi o szampony. Ponieważ to panowie właśnie mają częściej problemy z łupieżem, to produkty leczące ten problem są bardzo często reklamowane i promowane. Z kolei w przypadku kobiet najczęściej w reklamach widać różnego rodzaju preparaty do farbowania, tu króluje paru dużych graczy, którzy mają opanowane zdecydowaną większość rynku.

Jeżeli chodzi o jakość sprzedawanych produktów, to nie można im nic zarzucić, lecz bardzo duże sumy wydawane na promocję i reklamę powodują, że sporo z nich będzie dość dużo kosztować. Tymczasem niedużo osób ma świadomość, że dużo lepsze jakościowo kosmetyki w podobnym zakresie cenowym da się kupić w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są prawie wcale reklamowane, bo korzystają z nich najczęściej fryzjerzy, lecz ostatnio coraz częściej można tam także zobaczyć zwykłych klientów, kupujących na przykład tutaj – kosmetyki sprawdź KOI sklep) dla fryzjerów.

Być może jest to efektem coraz większej popularności sklepów internetowych z tego typu wyrobami, można w nich bowiem znaleźć nie tylko szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji, lecz również porządne akcesoria do włosów i sprzęt potrzebny w czasie niektórych czynności. Polecany sklep to Klientki, bo to właśnie panie najczęściej robią zakupy w takich sklepach, doceniają profesjonalną jakość oferowanych tam preparatów. Sporo z nich po spróbowaniu ich nie chce już sięgać po to, co jest tak reklamowane w telewizji. Za podobne kwoty mogą bowiem dostać kosmetyki znacznie lepiej pielęgnujące włosy, a także mające dużo lepszą jakość od tych, jakie można kupić w zwykłych sklepach.