Z jakiego powodu gry planszowe wracają do popularności, opis najpopularniejszych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to prawdziwy renesans planszówek. Choć w pewnej chwili mogłoby się wydawać, że wszechobecna elektronika zabije skutecznie tę formę rozrywki, to zupełnie inaczej się stało. Okazało się nagle, że wielu ludzi chce się spotykać ze sobą i spędzać nieco inaczej wolne chwile, niż patrząc się w kolejne ekrany. Trendy te widać bardzo dobrze także na sklepowych półkach, gdzie bez przerwy pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dorosłych, i dla dzieci. Część z nich będzie dość trudna, wymagająca przeczytania instrukcji i dużej ilości czasu, inne z kolei doskonale będą się nadawać krótką rozgrywkę w paru wolnych chwilach. Właśnie do takich zaliczyć przykładowo można gierki małżeńskie gra planszowa – . Jeśli chodzi o grafikę zaprojektowana ona została przez znanego grafika Andrzeja Mleczko, więc już dla samego tego warto ją kupić. Oprócz tego oczywiście bardzo przyjemnie się w nią gra, a przeznaczona jest ona dla małżeństw i par, jakie mogą się zmierzyć z różnymi zadaniami i porównać z innymi parami. Jak się okazuje gierki małżeńskie są także chętnie wybieranym upominkiem, jeśli się będzie miało okazję, to można może nad czymś takim pomyśleć.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnych klimatach jest utrzymana ego gra. Ona z kolei sprawdza wiedzę graczy o najbliższych przyjaciołach. Polega ona na tym, że trzeba wylosować jedno spośród 400 pytań, jakie trzeba przeczytać i dyskretnie zaznaczyć odpowiedź. Pozostali z graczy zadając pytania pomocnicze próbują znaleźć odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej dostanie największą liczbę żetonów.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię temat. Wejdź do następnego wpisu i czytaj wpis filmowanie wesel.

Zwycięzcą zostanie ten, kto najlepiej zna przyjaciół i zgadnie ich wybory. Za to na długie jesienne wieczory bardzo dobrze będzie się nadawać carcassonne – interesująca ego gra. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z zamkami, klasztorami, łąkami i drogami należy ułożyć mapę. Dzięki rozwijaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zyskują w ten sposób punkty.

Gra wymaga odpowiedniej strategii i planowania, a także sporej ilości wolnego czasu, ponieważ niektóre rozgrywki mogą trwać nawet przez parę godzin.