Z jakich powodów granaty to tak cenne dla nas owoce, co zrobić można, jeśli ktoś za nimi nie przepada.

Granaty są jednymi owoców, jakie posiadają niezwykle cenne właściwości medyczne. Plusy ich znane były już w starożytności, ponieważ już wtedy lekarze z Chin polecali na rozmaite dolegliwości sok z tego niezwykłego owocu.

Również w następnych wiekach owocom tym było przypisywane wiele leczniczych właściwości, leczono przy ich pomocy rany, schorzenia płuc czy problemy z gardłem. Niektórzy granaty traktowali i nadal traktują jako skuteczny afrodyzjak, pomagający poszerzyć doznania erotyczne. Ta popularność owoców granatu nie wzięła się z niczego. Jak pokazują rozmaite badania naukowe, w soku i nasionach granatu występuje mnóstwo bardzo cennych związków.

Ten artykuł bardzo Cię interesuje? To zobacz także odmienne pomocne materiały (http://esti-med.pl/oferta/chirurgia/), które zawierają niezwykle ciekawe dane – pochłoną Cię całkiem.

Produkty w Allecco: (Femibion Natal 1) Część z nich eliminuje wolne rodniki, niektóre będą pomagać przy problemach związanych z sercem lub stanami zapalnymi. Największą zaletą granatów są jednak polifenole, jakie się uznaje za jeden z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy. W tych niepozornych owocach, złożonych w dużej części z pestek, będzie ich aż trzy razy więcej niż w winach czy zielonych herbatach.

Owoce granatu w koszyku

Autor: Moyan Brenn
Źródło: flickr.com
W związku z tym że owoce granatu ciężko niekiedy dostać, to bardzo dobrym pomysłem będzie zażywanie suplementów diety na nich opartych. Jednym z popularniejszych, a z pewnością posiadających świetny skład, jest granaprostan. Preparat ten oparty jest na najwyższej jakości miąższu granatów, jaki został poddany odpowiednim procesom. Przez to zatrzymuje on większość najważniejszych składników, a równocześnie da się go długo przechowywać i zażywać kiedy tylko będzie się miało ochotę. Granaprostan ma postać wygodnych do łykania kapsułek, z których każda odpowiada połowie dojrzałego na słońcu owocu. Produkt ten posiada naprawdę duże stężenie polifenoli, dzięki temu, że została używa unikalna metoda suszenia oraz fermentacji- . Dodatkowo kapsułki zostały wzbogacone ekstraktem z winogron i solami mineralnymi, co daje bardzo wartościowy skład. Dzięki takiemu preparatowi jest możliwość korzystania z dobrodziejstw takich wspaniałych owoców, jakimi są granaty, nawet wówczas, gdy nie da się ich ich kupić lub ktoś nie przepada za ich smakiem.