Wypróbuj olej jojoba i kremy przeciwsłoneczne – chroń o swoją skórę

Olej jojoba jest swą strukturą zbliżony do sebum emitowanego przez ludzką skórę. Za mała ilość sebum cechuje cerę suchą, skłonną do wczesnego starzenia się. Dla takiej skóry olejek jojoba zastępuje jakby zwykłe sebum i zapobiega tym samym wysuszeniu cery. Cera zostaje porządnie nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy nadmiernym emitowaniu sebum skóra jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim wypadku olej jojoba działa hamująco na naturalne wydzielanie łoju. Dzięki owej regulacji olej jojoba przyspiesza odnowienie komórek skóry. Zachowuje naturalną kwasową powłokę osłonową cery, dzięki temu cera pozostaje młoda, plastyczna i gładka. Olej jojoba jest powszechnie wykorzystywany do produkcji kosmetyków, maści i balsamów.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących treści na ów temat? Przekazujemy Ci świetną wiadomość – kliknij fizjoterapeuta asterion lublin w ten link i ciesz się czytaniem.

Wykorzystuje się go też w preparatach do kąpieli, do masażu, a także do zmywania makijażu. Jako że nie ma własnego znaczącego zapachu, jest także wykorzystywany jako medium do pachnideł. Perfumy na bazie oleju jojoba nie są tak intensywne, ich wytrzymałość jest za to wiele wyższa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba zawiera dużo witaminy A, jaka wspomaga naturalne działanie cery, witaminę E, która ożywia regenerację skóry i zwalnia proces starzenia się, witaminę F, która działa stymulująco na skórę i cały organizm – zatroszcz się o swoją skórę . Jako że krzewy jojoba dojrzewają z dala od centrów przemysłowych, aby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba cechuje się imponującą wprost czystością, nie zawiera pestycydów i pozostałych materiałów toksycznych.

Spore znaczenie ma olej jojoba w leczeniu trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko normuje wydalanie sebum, ale też zmniejsza stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco. Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest też nadzwyczaj korzystne w schorzeniach skórnych.

Olej jojoba jest normalnym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi – chroń ciało przed promieniami UV z kosmetykami przeciwsłonecznymi. Przy zastosowaniu oleju jojoba można nie tylko uniknąć oparzenia słonecznego, prócz tego opalenizna posiada ładny oliwkowy kolor i trzyma się niezwykle długo. Kosmetyki przeciwsłoneczne są potrzebne do zabezpieczenia cery przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.