Wraca moda na wojsko a więc przykładowy ekwipunek miłośnika militariów

Od pewnego już czasu jesteśmy w stanie zauważyć wzrost zainteresowania zagadnieniem takim jak ogólno pojęte militaria. Począwszy od ubrań stylizowanych na wojskowe poprzez konkretny sprzęt, jak choćby atrapy broni aż po czołgi opancerzone, jednoślady etc.
Rosnącą popularności tego tematu widać chociażby po ilości sklepów w Internecie, jakie proponują wyjątkowo duży asortyment jeżeli chodzi o militaria.

Promocja

Autor: Moritz Barcelona
Źródło: http://www.flickr.com
W tych sklepach mamy możliwość nabyć prawie wszystko, od prostych akcesoriów jak noże, aż po techniczne spodnie taktyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem pośród ludzi biorących udział w zabawach typu ASG czy też paintball (pełna oferta tutaj). Jeszcze kilka lat temu taki sprzęt można było nabyć jedynie w demobilach bądź też w nielicznych sklepach w paru miastach w Polsce. Dzisiaj bez kłopotu jesteśmy w stanie nabyć nawet wyjątkowo wymyślne ciuchy wojskowe bądź też replikę danej broni, jakiej używają żołnierze w wielu jednostkach na świecie.

Jeśli chodzi o typowy sprzęt amatora sprzętu wojskowego, to musimy rozpocząć wyliczanie od solidnych, wojskowych butów. Muszą one być wysoko sznurowane, z konkretną podeszwą. Kolejną sprawą są, wspomniane uprzednio spodnie, jakie muszą koniecznie zawierać specjalne kieszenie na zapasowy ekwipunek jak chociażby magazynki . Nie sposób obejść się również bez wojskowej kurtki posiadającej specjalne emblematy, jakie odnoszą się do przeróżnego rodzaju wojskowych oznaczeń.

Jednym z najważniejszych elementów jest również plecak – pojemny, solidnie wykonany, jaki sprawdzi się niemal wszędzie. Całość powinien mieć oczywiście konkretne barwy bądź też fachowe elementy maskujące, jakie zagwarantują nam właściwy kamuflaż w trakcie rozgrywki w paintball.