Włosy kręcone mogą wyglądać faktycznie atrakcyjne, jednak wymagają nadzwyczaj wzmożonej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą prezentować się naprawdę pięknie, niemniej wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji, gdyż zazwyczaj są zdecydowanie bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, czesane na sucho loki zaczynają się puszyć, w ten sposób cała fryzura traci swój kształt, dlatego osoby, jakie zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (po więcej info kliknij). Ogólnie, najlepiej jest decydować się na używanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do normalnego użytku powinien być łagodny. Zazwyczaj zalecane są świetnej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma we własnej ofercie nie tylko szampony, ale także maski i odżywki, jakie odpowiednio wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone zazwyczaj są dosyć wysuszone z natury, więc regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich stanu. W dodatku, warto pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, ponieważ rozczesanie loków skutkuje kłopotliwym do ułożenia puchem. Wskazane jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeśli włosy są rzeczywiście splątane, warto nałożyć odżywkę. (Nowość: farby do włosów online) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się odpowiednio. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna natomiast o wiele mniej niszczą włosy (revlon style masters – pokaż więcej).

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto też stosownie zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki silikonowe bądź jedwabie do włosów. Chronią końcówki, które jako najstarsza część pasma są najczęściej najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, także naprawdę wrażliwe. Kobiety, które mimo właściwej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” nadal nie potrafią wydobyć z nich stosownego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasem bowiem wskazane jest profesjonalne pocieniowanie określonych warstw włosów, dzięki czemu będą one lżejsze. Jest też dużo technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, przykładowo słynny już plunking. Co najważniejsze, należy pamiętać, że wszystkie włosy posiadają inne potrzeby, toteż należy je obserwować oraz sprawdzać, które kosmetyki czy sposoby pielęgnacji naprawdę przynoszą stosowne rezultaty. Więcej na stronie