W które rzeczy zaopatrzony powinien być gabinet, w jakim realizowane będą zabiegi kosmetyczne

W pomieszczeniu masażu przy stanowisku do masażu instaluje się umywalkę, dozator mydła w płynie i umieszcza się ręczniki jednorazowego użytku. Co się tyczy wnętrza zabiegowego muszą w nim znajdować się, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, środki dezynfekcyjne. Nie możemy zapomnieć również o zamykanym pojemniku na środki jednokrotnego użytku a także gaziki bądź waciki sterylne. Co więcej na kosmetykach konieczna jest data otwarcia i data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeżeli w salonie kosmetycznym pracuje jedna osoba, to nie musi być celowo odgraniczonego wnętrza socjalnego dla personelu. Trochę inaczej sytuacja wygląda kiedy zatrudniona jest choć jedna osoba, wtenczas wnętrze socjalne jest obligatoryjne. Co w nim znajdziemy? Najpewniej prysznic jak też umywalkę. Umywalka jest wymagana, aby personel posiadał dojście do wody. We wnętrzu socjalnym powinien znajdować się również czajnik a także miejsce do konsumowania posiłków. Jeszcze jeden istotny szczegół, szczotki jak też mopy do utrzymania czystości w salonie muszą wisieć na haczykach bądź muszą być schowane do szafy. Należyty sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa jak też pozostałe duże miasta oferują od ręki (Dowiedz się więcej).

gabinet kosmetyczny

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Które instrukcje muszą być powieszone w zauważalnym miejscu? Zacznijmy od instrukcji mycia rąk dla personelu (toaleta (polecamy dobre maszynki do golenia) dla personelu blisko umywalki), potem koniecznie musimy napomknąć o instrukcji zasad dezynfekcji przyrządów, sprzętu kosmetycznego a także powierzchni płaskich (blisko stanowisk do dezynfekcji).

W następnej kolejności instrukcja postępowania z odpadami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, dyrektywa przeciwpożarowa jak też dostrzegalne wskazanie dróg ewakuacyjnych. Nie można zapomnieć o specjalnym znakowaniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica czy znaczku, czy etykietce z tekstem „zakaz palenia”. Sprzęty takie jak przykładowo laser frakcyjny co2 hurtownia w Warszawie oferuje od ręki. Najlepszy sprzęt kosmetyczny w Internecie – sprawdź tutaj
Czy w salonie powinny być kubki jednorazowe dla klientek czy też mogą być szklanki? W gabinecie mogą się znajdować szklanki dla , lecz musi być on wtenczas wyposażony w zmywarkę z wyparzarką. Mało tego taki salon musi posiadać osobne wnętrze, które będzie określone wyłącznie do ich zmywania a także wyparzania.