W jaki sposób wybrać szampon do włosów, jaki będzie odpowiadał naszym potrzebom pod każdym względem? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Półki w drogeriach uginają się od szamponów do włosów, natomiast kupienie najlepszego specyfiku, jaki byłby dobry pod wieloma względami, może nastręczać trudności. Często w związku z tym, dla naszego spokoju, decydujemy się na kupienie droższych kosmetyków mając nadzieję, iż okażą się skuteczniejsze. Specjaliści jednakże sądzą, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, natomiast składy szamponów są często dosyć podobne, i to do różnych rodzajów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo istotnym składnikiem szamponu są substancje powierzchniowo czynne, czyli takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd albo sól edta. To składniki, jakie mają działanie oczyszczające, wyprodukować je można przykładowo z oleju kokosowego, palmowego czy sojowego. Tego typu środki są bardzo pomocne w zakresie usuwania pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura substancji czyszczących powoduje spłukanie zanieczyszczeń, które znajdują się we włosach. (Polecamy )

Kupując środki do mycia włosów, musimy zwrócić uwagę na przeznaczenie szamponów. Jeśli posiadamy przesuszone włosy, to nie można kupować szamponu do włosów przetłuszczających się. I odwrotnie. Dla włosów suchych najbardziej odpowiednie okażą się preparaty mające składniki nawilżające, przykładowo szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie łatwo przetłuszczają się bardziej zyskają na szamponie z substancjami ściągającymi, tego typu jak olej cytrusowy, rozmaryn lub szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Dobrym wyborem będą również przezroczyste szampony, posiadają one mniej substancji nawilżających. Dla włosów cienkich oraz słabych najlepsze będą szampony wzmagające objętość fryzury. Unoszą one włosy, natomiast znajdujące się w składzie białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów. To sprawia, że wydają się bardziej grube (Polecamy też ). Tak naprawdę kupno odpowiedniego szamponu nie jest aż tak trudne, jeśli wiemy, czego szukamy. Gdy zastosujemy się do paru podstawowych zasad podczas wyboru, to podniesiemy szanse, że po umyciu włosów wybranym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, lecz również gładkie i bardziej lśniące. Zapewne każdej z pań zależy na takim właśnie pięknym efekcie.