Jakim sposobem wybrać stosowną torebkę damską?

Panie kochają torebki. Gromadzimy je, dobieramy adekwatnie do ubioru, przenosimy w nich wszelkie nasze skarby. Jednakże każda kobieta jest inna i nie do każdej z nas pasuje ta sama z torebek.

torebki

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto rady, czym trzeba się kierować ażeby dopasować dla siebie odpowiednią torebkę. Pierwsza zasada – dobierz torebkę do swojej sylwetki: przeciętna lub duża dla pań puszystych, malutka albo średnia dla pań o średniej budowie natomiast mała dla kobiet o drobnej budowie ciała. Gdy decydujesz się na torebkę zakładaną przez ramię upewnij się, że jej pasek posiada prawidłową dla ciebie długość. Dobieraj ją do okazji, przykładowo na co dzień – torebka na ramię, do sukienki – w kształcie koperty, na wieczorne wyjście natomiast – malutka torebka do ręki. Interesujące dane: listonoszki skórzane.

Zastanów się nad swym stylem życia. Kupujesz nowiutką torebkę, do czego ma ci ona posłużyć? Nie musisz nabywać torebki, która wygląda jej poprzedniczka. Może przeszłaś już na emeryturę i nie potrzebujesz przenosić z sobą aż tylu przedmiotów? Wtenczas starczy mała, torebeczka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka

Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na powszednie czynności. Panie, które dużo podróżują lub chodzą na uczelnię, będą z pewnością gustować w teczkach lub torbach z długim paskiem, przewieszonych przez ramię. Takie torebki są pojemniejsze, a dodatkowo lepiej chronią nasze dokumenty, bowiem ściśle przylegają do ciała.

Zastanów się, w jakim stylu na ogół się przyodziewasz. Jesteś zatrudniona w biurze i na co dzień wkładasz neutralne, ubrania? Najlepszą będzie dla ciebie elegancka torebeczka na ramię lub do ręki. Dla kobiet kochających ostre kolory oraz rzucającą się w oczy biżuterię, najodpowiedniejsze są kopertówki albo też torebki do dłoni w neutralnych odcieniach. Zobacz tu: .

Osoby mające kłopoty z kręgosłupem, winny w miejsce torebek nosić plecaczki albo małe torebeczki przewieszane przez ramię. Wybierać wtenczas trzeba torebki z szerokim, płaskim pasem i pod żadnym pozorem ich nie przeciążać.

Natomiast to czy będą to torebki ze skóry, z zamszu czy z innego typu materiału zależy jedynie od naszych indywidualnych upodobań i od fantazji. Wszelakiego rodzaju torebeczki odnajdziemy także w sklepach internetowych, które oferują bardzo dużą ilość modeli i kolorów torebek. Znajdziemy w nich nie jedynie torebki damskie skórzane ale również plecaki oraz torby podróżne.