Jak prawidłowo przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się dobrze, gdy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu nierzadko lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały czas, dlatego też korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak prawidłowo przygotować się do takiej wizyty praz czego unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Po pierwsze trzeba rozpocząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, należy początkowo upewnić się, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, zażywające leki zawierające hormony, osoby posiadające kłopoty ze skórą bądź takie, których karnacja jest naprawdę jasna. Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, żeby mieć świadomość, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, osoby tam pracujące będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie wyglądała ładniej. W dodatku konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, chociaż to również bardzo ważne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Gdy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy i brodawki piersiowe. Idąc do solarium, należy zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię też zainteresować –

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach łatwo zarazić się przeróżnymi chorobami skóry, czego na pewno nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzić, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać chociażby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (chociażby solarium mokotów), a następnie szczegółowo zapoznać się z ofertą.

Dla wielu z nas relaks jest równoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić piękny manicure czy też udać się do solarium – źródło informacji.

Szukasz dodatkowych materiałów na prezentowany tu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej rehabilitacja dla seniorów a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Jeśli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i odpowiednio się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.