W czym może pomóc medycyna estetyczna? W jakiego typu dolegliwościach jest wręcz niezastąpiona?

Medycyna estetyczna to szansa dla sporej grupy ludzi na poprawienie wyglądu, a co za tym idzie na zwiększenie poczucia pewności. To niesamowicie popularna dziedzina medycyny, jaka z dnia na dzień szybciej się rozwija. Wraz z rozwojem państw więcej pieniędzy zarabiają także mieszkające w nim osoby, dzięki czemu mogą skorzystać z przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnorakich zabiegów na uwagę z pewnością zasługuje depilacja. Jest tak naprawdę sporo sposobów, by wyzbyć się niechcianego owłosienia, jednak tylko dwa z nich sprawiają, iż włosy rzeczywiście nie odrastają. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Depilację laserową zaczęto już używać około dekady temu, natomiast od tamtego czasu skutecznie wypiera depilację elektryczną. Tego typu depilacja jest co chyba najważniejsze o wiele szybsza, umożliwia pozbycie się owłosienia z większych partii ciała. Laser produkuje wiązkę światła, jest ona chłonięta poprzez ciemne punkty na ciele, czyli włosy. Dzięki temu, włosek oraz cebulka zostają niszczone. Tego typu depilacja (zabiegi) jest bardzo polecana dla kobiet o jaśniejszej karnacji oraz ciemnych włoskach. Tak się dzieje, gdyż podczas depilacji na skórze ciemniejszej albo czarnej istnieje ryzyko depigmentacji. Warto natomiast dodać, że nowsza generacja laserów, które są wyposażone w chłodzące głowice niwelują to ryzyko, dając nowe nadzieje na skuteczną depilację również dla brunetek.

Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to trzeba przyznać, że równie popularne jest usuwanie rozstępów. Kiedy rozstępy pojawią się na naszym ciele, to szanse na pozbycie się ich przy pomocy kremu albo też sposobami farmakologicznymi są mniejsze z dnia na dzień. Kiedy zatracą własną barwę, są wręcz nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę w określone punkty. Taki zabieg rozpoczyna się od stworzenia w miejscach, jakie mają zmienioną strukturę równo rozmieszczonych stref mikrotermalnych.

Następnie w takie miejsca skierowywane jest światło laserowe. Dzięki precyzyjnemu określeniu miejsca, penetruje on tylko wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwiej. Dzięki temu nie ma potrzeby się obawiać, że narazimy inne partie skóry na jego działanie. Laser wchodzi całkiem głęboko, jest bardzo skuteczny, przy tym zabieg jest bezpieczny, nie powoduje widocznych ran.