Usuwanie zbędnego owłosienia

Od dłuższego czasu jednym z najważniejszych zabiegów kosmetycznych jest usuwanie niepotrzebnego owłosienia. W przypadku panów będzie to przede wszystkim golenie zarostu na twarzy. U pań wyboru okolic do usuwania owłosienia dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i typ włosów. Jest to więc kwestia indywidualna.

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może przebiegać różnymi metodami. Poza sposobami tradycyjnymi aktualnie coraz częściej wykorzystuje się do tego celu profesjonalny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Odmienne sposoby charakteryzują się również zróżnicowaną skutecznością, widoczną przede wszystkim w tempie ”powracania” owłosienia.

Depilacja samodzielna

Usuwania zbędnego owłosienia dokonuje się własnoręcznie różnymi metodami. Podstawową stanowi golenie. Dawniej do tej czynności wykorzystywane były brzytwy oraz żyletki. Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze wykorzystywane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one składać się z dwóch lub trzech ostrzy, czasami posiadają również wymienne wkłady. Stworzone są zarówno dla panów, jak i pań. Wymagają używania kosmetyków w postaci pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety jest niska, włosy bardzo szybko odrastają. Tutaj więcej informacji: kosmetyki na włosy.

Alternatywą mogą być golarki i depilatory na prąd lub zasilane bateriami. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystywania oraz komfort w używaniu. Są również bardziej skuteczne od zwykłych maszynek. Depilatory dla pań to przyrządy stale ulepszane; nadal jednak używanie ich powoduje ból. Podobnie kwestia wygląda w aspekcie plastrów z woskiem. Tę metodę również można wykorzystywać własnoręcznie. Służy jednak do depilacji tylko niektórych miejsc, poza tym wiąże się z wysokim poziomem bólu. Dla zaciekawionych tematem:Depilacja w gabinecie kosmetycznym

Coraz więcej osób wybiera usuwanie niepożądanego owłosienia w salonie kosmetycznym. Koszty takich usług są dużo większe niż w razie depilacji samodzielnej, są jednak o wiele skuteczniejsze. Sporą popularność zyskało w ostatnim czasie wykorzystanie takich technologii jak laser diodowy. Równie popularna jest fotodepilacja. Obydwa zabiegi są raczej mało bolesne, odznaczają się za to wysoką skutecznością. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od miejsca, z którego usuwa się włosy.