Zabiegi i usługi oferowane w salonie fryzjerskim

W dzisiejszych czasach rola fryzjera nie oznacza jedynie obcinania włosów i czesania. W zakres jego obowiązków wchodzi dużo innych usług, związanych z pielęgnacją włosów. Jest w nich sporo narzędzi, służących do wykonywania takich usług, do których należą prostownice do włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zakłady fryzjerskie od lat dzielą się według płci, jednak aktualnie podział ten zanika. Ma to miejsce gdyż nawet salony typowo męskie nie mogą w dzisiejszych czasach ograniczać swej działalności jedynie do obcinania włosów. Nowoczesne zakłady fryzjerskie są w większości przypadków dla obu płci. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zazwyczaj dużo tańsze niż damskie, głównie z powodu różnic w długości włosów. Zróżnicowane przyrządy, jeszcze kilka lat temu w ogóle nieznane, stały się niezbędnymi elementami sprzętu. Należy do nich na przykład grzebień do pasemek, będący specjalistycznym przyrządem pomocnym w takiej koloryzacji włosów.

Podcinanie włosów i modelowanie
Główną usługą w zakładach fryzjerskich pozostaje strzyżenie. Do tego celu przeznaczonych jest dużo różnych akcesoriów. Samych nożyczek występuje kilka typów, na przykład nożyczki do cieniowania fryzury. Do strzyżenia zazwyczaj męskiego służą różnego rodzaju maszynki do strzyżenia. Przydają się szczególnie do usuwania owłosienia z karku i boków głowy. Czesanie przybiera rozmaite formy. Może to być typowe modelowanie fryzury po strzyżeniu, na przykład z użyciem okrągłej szczotki. Zakłady fryzjerskie wykonują również uczesania na specjalne okazje. Można więc poprosić o specjalne uczesanie na wesele, bal czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów używane są różnorodne środki, zawierające na przykład roślinny argan oil, wpływający bardzo korzystnie na włosy.

Farbowanie
Farbowanie włosów powszechne jest od bardzo dawna. Umożliwia pokrycie siwizny, jak również po prostu zmianę barwy włosów w zależności od upodobań. Koloryzacja u fryzjera jest zazwyczaj dużo bardziej wytrzymała i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana na własną rękę. Fryzjerzy dysponują ogromnym wyborem kosmetyków do takich czynności, przykładowo z serii Goldwell Colorance. Kosmetyków takich na rynku jest bardzo dużo, podobnie jak znaczna jest liczba producentów. Do popularnych marek takich środków zalicza się te z serii Wella Touch.