Szukamy dobrej kurtki na wycieczkę w góry

W okresie zimowym, gdy temperatury osiągają bardzo niskie wartości, ważny jest odpowiedni ubiór. Nikt nie chce przecież drżeć z zimna zawsze gdy wychodzi na dwór na spacer bądź też w drodze do sklepu lub na uczelnię.

Właściwie dobrana odzież, jaka zagwarantuje nam komfort cieplny oraz uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest bardzo istotna kiedy kiedy planujemy wycieczkę w góry.
O tym, że góry zimą są w stanie być wyjątkowo niebezpieczne nie trzeba nikomu tłumaczyć. Gdy udajemy się nawet na mały SPAcer na górskie szlaki, musimy zachować szczególną ostrożność oraz zadbać o wyposażenie oraz ubiór. Podstawowymi elementami na jakie musimy zwrócić uwagę są buty – zapewniające termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę oraz gwarantujące dobre parametry jeśli chodzi o odporność na wodę. Kolejnym nieodzownym elementem jest odpowiednia kurtka. W ostatnim czasie wyjątkową popularnością mogą pochwalić się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, jakie są odporne na działanie wiatru i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Trzeba jednakże pamiętać, że ogromna większość tego typu garderoby nie posiada właściwości, które zabezpieczą nas przed deszczem.
link

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie rozrosła się oferta sklepów oferujących różnego rodzaju odzież, która może nam się przydać w górach lecz również na biwakach bądź dłuższych wycieczkach na łonie natury.

Oprócz sklepów górskich dobrze jest także zajrzeć do miejsc, jakie przeważnie znane są głównie miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym odnajdziemy szeroką ofertę przeróżnego typu sprzętu survivalowego lecz przede wszystkim dobrej jakości odzież (więcej informacji).