Szaliki, czyli ozdabiające strój eleganckie akcesoria

Niezależnie od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są zwykle lubianymi dodatkami uzupełniającymi kobiecy i nie tylko ubiór. Są to różnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

Te i inne dodatki każdy strój uczyniączarującym! Są wspaniałym uzupełnieniem stroju, dodają charakteru, rozweselają szare barwy stroju nie tylko pani, lecz także pana ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, szaliki fantazyjnie wiązać pod szyją, na głowie, a nawet wykorzystać jako pasek. Można nawet umiejętnie związując odpowiednio 2 chusty – kliknij w link – ze sobą wyczarować śliczną kamizelkę (lub dość odważną bluzkę)! W sprzedaży ogromną ilość tego rodzaju modnych dodatków.

W sieci możemy przeczytać wielką rzeszę informacji o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być na czasie czy też kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Podobno w tym sezonie najbardziej modne kolory to odcienie pastelowe.

Elegancka kobieta powinna również kupić parę egzemplarzy apaszek, szali czy chust kolorowych w neonowych kolorach. Modna w nadchodzącym sezonie ma być czarno – biała szachownica. Z tego wniosek, że modne znowu będą chusty typu arafatka. Nazwa tej chusty pochodzi od nazwiska przywódcy Palestyńczyków – Arafata, którego to ulubionym dodatkiem (również do munduru) była właśnie chusta w w czarno – białe kwadraty, sporych rozmiarów.

Można także łatwo zauważyć, że dość popularne wzorzyste chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio ludowe wzory, w żywych odcieniach. Bardzo często są to motywy łowickie albo wzory zaczerpnięte z kultur regionów Podhala. Każda modna Warszawianka jak w odległych czasach, mniej więcej wiek temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tej mody zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.