Świat mody to dość śliski temat

Kim jest modna kobieta? W jaki sposób można ją określić? Czy jest to persona, która goni za nowinkami mody czy wręcz przeciwnie, posiada własny szyk i nie sugeruje się opinią pozostałych. Ciężko powiedzieć, bo w tym momencie już wybiegamy dalej i z pojęcia stylu przenosimy się do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego modna kobieta powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych kompromisów?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, które odziane są w kontrowersyjne ubiory. Jest to stylowe i śmiałe, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

pospolita kobieta w takiej kreacji chodzi po ulicy? Przeważnie nie. Jak już widzimy takie ubrania na galach celebrytów, na przykład, w czasie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej zaś strony mamy bardzo wiele pań, nastolatek, które odziewają się modnie, młodzieżowo, we własnym stylu, ale wszystko to jest w granicach pewnej. Pojmujemy przez to ubiór w zgodzie z obowiązującymi trendami, a także w zgodzie z filozofią akuratnego aktualnego, promowanego przez media, kroju. Mamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (poncho zgodne z najnowszymi trendami), modne sweterki czy długie swetry damskie… (sweterki długie damskie).

Jak to wszystko odczytać? Czy zaakceptować dyktaturę poprawnych politycznie kreatorów mody, którzy prezentują jak ów człowiek powinien wyglądać, czy może zdecydować się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał. Pierwszy, jak i drugi sposób ma swoje minusy i zalety. Z jednej strony widzimy osobę ubraną, jak setki innych, a co najistotniejsze ta persona uważa, iż jest modna i wyjątkowa.

A taka prawda, że wygląda się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która wyszukuje dla siebie niespotykane ubrania, wymyśla kreacje, by być jak w najwyższym stopniu wyjątkowa, ale dochodzi do ściany, gdyż uświadamia sobie, że jeśli chce naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać. A czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Niestety, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i zamiast zachwycać swoim stylem staniemy się pośmiewiskiem. Tego typu granica przeraża większą ilość kobiet, dlatego również zostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.