Sukienki bawełniane na jesień, czyli nieodzowne antidotum na chandrę

Potwierdzono naukowo, że brak światła słonecznego ujemnie wpływa na nastrój człowieka. Brak ogrzewających promieni dokucza szczególnie zimową porą, ale jesienne dzionki też są pochmurne. Nic dziwnego, że ciemne obłoki za oknem stają się przyczyną rozbicia, senności, migreny, czyli jednym wyrazem: przygnębienia. Kobietki dysponują całym arsenałem instrumentów przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciwko jesiennej pogodzie najcięższe kolubryny.

sukienka

Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki staje się pójście do sklepu odzieżowego. A nic tak nie poprawia humoru jak oryginalne sukienki bawełniane na jesień (sprawdź sukienki na jesień od Wbrew pozorom trzymanie takich ubrań w szafie jest powodem do półuśmiechu na buzi i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze kupimy, oddamy się niezwykle wesołej czynności poszukiwania właściwych modeli w butikach i równie wesołemu przymierzaniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim fasonem i kolorystyką uprzyjemnią nieczęsto słoneczne dzionki. Te obcisłe, z półdługimi rękawami, długości midi, z całkiem małym dekoltem, wyeksponują szczupłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne suknie, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, całkowicie osłaniające dekolt, wybiorą grube niewiasty. Jeśli będą wykonane w stylu retro, zawsze będą modne i posłużą przez długie lata.

sukienki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Barwa i oryginalny ornament są jednak najważniejsze. Tkaniny w spore, kolorowe kwiatki lub w mikroskopijne, ale gęsto rozrzucone astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego pieszego na chodniku. Na przekór jesiennej aurze, suknie nierzadko przybierają ciepłe kolory, a także, te standardowo kojarzone z tą porą roku, rdzawe odcienie. Dzięki temu ubranie posiada czarodziejską moc, która umożliwia nam przetrwać ponure dzionki w dobrym nastroju. Bawełna jest idealnym materiałem na uszycie takich sukien. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w użytkowaniu; sprawdzi się tak na co dzień, jaki i od wielkiego dzwonu, bo nie będzie krępować ruchów. Równie nietrudno ją wyczyścić, jak i wyprasować.

Jeśli sukienki bawełniane na jesień nie posiadają kołnierza, to znak, że trzeba dokupić pasujące do nich dodatki: kolczyki, bransoletki, korale. Poza tym przydałby się supernowoczesny makijaż ( kurs makijażu dorota małecka ) i oryginalna fryzurka. A to wszystko oznacza kolejną, tak samo miłą, wizytę u jubilera, zakupy w luksusowej perfumerii i telefon do najlepszego fryzjera w miasteczku – najmodniejsze sukienki na sylwestra.