Wygodny styl wojskowy

Na dzień dzisiejszy śmiało można powiedzieć, że trwa moda na styl militarny. Przejawia się to w bardzo różnych dziedzinach codzienności. Coraz większe grono osób jest zainteresowanych tematyką wojskową i militarną, a zatem historią wojen i broni, a także tymi sprawami w kontekście współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, wykorzystywane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i do zabawy. Pewnym przejawem tej mody jest również zamiłowanie do paintballu, czyli strzelania ze specjalnej broni za pomocą nabojów z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl militarny dotyczy także odzieży. Na przestrzeni ostatnich lat można było obserwować bardzo różnorodne zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubiory tego rodzaju są w większości przypadków niezwykle funkcjonalne ze względu na mocne materiały, dużą liczbę kieszeni i inne elementy. Bywają więc wykorzystywane w niektórych sportach ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są także niezwykle praktyczne i trwałe, dzięki czemu wybiera je wiele osób.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne części ubioru w stylu wojskowym bywają kojarzone z przedstawicielami rozmaitych subkultur. Elementy takie jak ciężkie buty oraz kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich stylem. Natomiast plecak typu kostka, często z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy muzyki metalowej. W tych przypadkach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z symbolami zespołów muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający wojskowe akcesoria to także styl w modzie. Wariacje na temat ubiorów wojskowych czasami sięgały bardzo daleko.

Dajemy Ci darmowe wejście (http://www.inpolkrak.com.pl/stal/rury-i-profile-konstrukcyjne/) do kolejnych artykułów, jeśli wpisy opracowane na tej stronie bardzo Cię wciągnęły. Zatem nie czekaj!

Co najważniejsze, styl ten przewiduje użycie motywu moro na tkaninach. Deseń ten również występuje w wielu rozmaitych rodzajów i barwach, gdyż nie musi już posiadać działania kamuflującego. Dlatego spotyka się na przykład motyw moro w odcieniu różowym. Styl wojskowy to również elementy odzieży w kolorze oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje wiele rodzajów butów, dla których wzorem były buty wojskowe. Ostatnio przykładowo bardzo modne stały się oficerki damskie, wzorowane na długich butach ze skóry noszonych w wojsku.