Sprzęty, jakie stosuje się w salonach kosmetycznych

Salon kosmetyczny jest miejscem, jakie potrzebuje czasami odwiedzić każda kobieta. Da się w tym miejscu wykonać dużo zabiegów ulepszających nie tylko estetykę, ale również humor.

Niewiele osób jest świadomych, jak specjalistyczne urządzenia wykorzystywane są w takim miejscu.
Jednym z słynniejszych zabiegów, na jaki decydują się kobiety w gabinecie kosmetycznym, jest depilacja. Metoda sięga po laser diodowy – laser diodowy. Taka depilacja jest bardzo skuteczna, ponieważ owłosienie jest zredukowane na zawsze i nie odrasta. Dodatkowo, proces depilacji jest bardzo bezpieczny, wystarczy trzymać się zaleceń przed zabiegiem.

Ten materiał jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zaciekawi Cię również nowa wiadomość, która zawiera podobne zagadnienia.

Tego typu laser diodowy nie może być stosowany na skórze opalonej, dlatego należy unikać długiego przebywania na słońcu przed oraz po zabiegu. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy też zrezygnować z wyrywania włosów. Z kolei samo golenie włosów może skrócić czas depilacji – dlatego podczas samodzielnego golenia należy zostawić małą szczecinkę. Depilacja, która stosuje laser diodowy zazwyczaj trwa 4-8 tygodni. Włosków nie usunie się efektywnie po jednej sesji. Rzeczywiście urządzenia do salonów – sprawdź więcej – kosmetycznych mogą być bez wątpienia skuteczne, ale trzeba być cierpliwym.

urządzenia do salonów kosmetycznych

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi popularny zabieg to domykanie naczynek. To doraźna pomoc dla kobiet borykających się z kłopotem popękanych naczyń na twarzy, nogach oraz innych partiach ciała. W trakcie zabiegu stosuje się laser nd yag – . Dzięki niemu da się również pozbyć niedużych żylaków i naczyniaków. Najbardziej efektywne jest zamykanie naczynek na twarzy, bo są małe i dość płytkie. Zamykanie naczynek na nogach wymaga więcej czasu. Wspomniany laser nd yag sprawia, że zaraz po zabiegu na skórze może pojawić się niewielki rumień, obrzęk lub też siniak, który niezwłocznie ustąpi. Takie urządzenia do salonów kosmetycznych mają chłodzącą końcówkę, dzięki której dyskomfort w czasie domykania naczynek jest mniej nieprzyjemny.

Efektywność takiego zabiegu zależy od lokalizacji naczynek, ich odcienia, wielkości i głębokości.
Jak widać, technologia stosowana w gabinetach kosmetycznych jest naprawdę rozwinięta. Wszystko po to, aby każda kobieta mogła nareszcie oderwać się od własnych kompleksów i poczuć się wspaniale.