Sposoby golenia zarostu oraz sprawdzone produkty przeciw podrażnieniom cery po goleniu

Mali chłopcy w dzieciństwie nierzadko przypatrują się jak ojcowie golą swoją brodę i marzą o dniu, kiedy również będą dorośli. Gdy już przyjdzie dorosłość golenie zarostu zaczyna przysparzać wiele problemów. Przez lata możemy poszukiwać doskonałego sposobu na szybkie pozbywanie się zarostu.W dawnych czasach mężczyźni golili się wyłącznie za pomocą brzytwy. Powstawały specjalne zakłady golibrodów, którzy pełnili swoje funkcje niczym dzisiejsi fryzjerzy.

golący się mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem lat brzytwy stały się mniej popularne i wynaleziono jednorazowe maszynki. W obecnych czasach są najpopularniejszym sposobem na pozbycie się zbędnego zarostu. Możemy je stosować w połączeniu z kremami do golenia, piankami lub zakupić żel do golenia . Porównując żel oraz piankę, wypada lepiej pianka do golenia cena jest zdecydowanie niższa i wystarczy ona na znacznie więcej użyć. Kiedy wolimy klasyczne sposoby golenia można zainwestować w dobrej jakości pędzel i stosować go razem z kremem i ostrą maszynką. Pędzel nie może być zbytnio twardy, gdyż możemy podrażnić cerę.

Jeśli mówimy o podrażnieniach, zdarzają się one bardzo często podczas usuwania zarostu maszynką. Dobrze jest wybierać dobrej jakości, ostre produkty, najlepiej z zamiennymi ostrzami. Pozwala to trochę ograniczyć powstające czerwone plamki jak również ranki po goleniu twardego zarostu. Jeżeli zmagamy się z tego rodzaju podrażnieniami, przyda się także żel do mycia twarzy. Przed goleniem nasza cera będzie oczyszczona tudzież bardziej miękka co z pewnością ułatwi golenie a także zapobiegnie zakażeniu ranek. W przypadku wyjątkowo twardego zarostu, warto zakupić elektryczną maszynkę.

Dzięki niej pozbędziemy się podrażnień i będziemy mogli bezproblemowo oraz wygodnie wygolić zarost na twarzy, na wybraną długość. Można zakupić także taką, która posiada dodatkowo trymer do strzyżenia włosów i będzie spełniała dwie funkcje na raz.

Opisany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony przenośniki wałkowe !

Spośród kilku sposobów golenia każdy może wybrać coś dla siebie. W sklepach sprzedawane jest wiele produktów, które redukują podrażnienia jak również ułatwiają golenie. Dobra, ostra maszynka to najistotniejsza rzecz podczas golenia.