Sculptra i usuwanie rozstępów – najczęściej wykorzystywane usługi kosmetyczne, które efektywnie poprawiają i podwyższą elastyczności skóry

Każda kobieta marzy by jak najdłużej wyglądać młodo. Stosują różnorodnego rodzaju kosmetyki czy też domowe sposoby, aby podtrzymać młody i ładny wygląd. Postęp obecnej medycyny estetycznej umożliwia na stosowanie na skórę w zamiarach regeneracyjnych nie tylko kosmetyków, ale także zabiegów mających poprawić jej wygląd i elastyczność.

Metody walki z rozstępami

więcej informacji

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Tym, co spędza sen z powiek wielu kobietom oprócz zmarszczek są także rozstępy. Są to pasma wrzecionowate, które ukazują się przede wszystkim na powierzchni skóry brzucha, ud czy pośladków. Mogą wystąpić również na ramionach i klatce piersiowej. Ich występowanie związane jest z różnorakimi przyczynami takimi jak: czynniki genetyczne, zbyt szybki przyrost w krótkim okresie masy ciała, brzemienność lub czynniki hormonalne. Obecny rozwój branży kosmetycznej i medycyny estetycznej umożliwia skuteczniejsze usuwanie rozstępów. Aplikowanie kremów może poprawić jakość skóry i skutkować mniejszą widoczność rozstępów. Aczkolwiek na ogół usuwanie rozstępów dokonywane jest przy pomocy medycyny estetycznej a nawet interwencji chirurgicznej. Jednak chirurgiczne eliminowanie rozstępów jest bardzo przykrym i ciężkim zabiegiem. Natomiast medycyna estetyczna umożliwia na ich eliminowanie metodami bezbolesnymi i nieinwazyjnymi.

Nowoczesna metoda wygładzająca skórę twarzy

Pośród najczęściej stosowanych przez kobiety zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej oprócz

kosmetyczka

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

likwidowania rozstępów są też zabiegi mające w zamiarze wyrównanie skóry i likwidację zmarszczek. Gabinety kosmetyczne mają w swojej propozycji sporą gamę zabiegów przywracających skórze zdrowy wygląd. Zabiegiem, który cieszy się ostatnio sporą renomą jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy – więcej szczegółów. Używany do ożywiania wytwarzania naturalnego kolagenu, spłyca zmarszczki, nadaje skórze większej elastyczności a także koryguje owal twarzy. Wykorzystywany jest do odnawiania objętości tkanek miękkich istniejących w twarzy. Sculptra jest kwasem, który produkowany jest w organizmie, toteż jest bezpieczny gdyż całkowicie rozkłada się w organizmie człowieka. Doskonale sprawdza się, jako procedura nieinwazyjna przy korekcji kształtu twarzy czy ujędrniania skóry.