Salony medycyny estetycznej w Twoim mieście

Popularność zabiegów dermatologicznych w Polsce zwiększa się nieprzerwanie od paru lat. Polki uświadomiły sobie, że profesjonalne zabiegi wykonywane u kosmetyczki są bardziej skuteczne, niż tradycyjne metody dbania o urodę. Przed pójściem do gabinetu kosmetycznego dobrze jest jednak podwyższyć poziom wiedzy na temat oferowanych zabiegów. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę. Droższe zabiegi są często dla skóry z alergią lub w jakiś sposób delikatnej. Dlatego przed wybraniem się do gabinetu powinno się skontrolować skrupulatnie zalecenia i przeciwwskazania i nie sugerować się ceną. W branży kosmetycznej nie w każdym przypadku wyższa cena to skuteczniejszy zabieg.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najpopularniejsze zabiegiDo najczęstszych usług wykonywanych w gabinetach kosmetycznych zalicza się mikrodermabrazja (użyteczne źródło).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg podobny do peelingu, ale oparty na ścieraniu naskórka przez znacznie mniejsze elementy. Powoduje to dokładniejsze oczyszczenie naskórka niż przy wykorzystaniu szeroko dostępnych środków kosmetycznych. Tego rodzaju specjalistyczny peeling bywa wykonywany również na delikatnym naskórku. Będzie to jednak znacznie bardziej kosztowna czynność, ponieważ do delikatniejszej skóry używa się diamentowych cząsteczek. Mikrodermabrazja diamentowa (więcej o autorze) jest również korzystna dla osób z alergiami, podczas tego typu zabiegu nie tworzy się pył, który może być silnym alergenem. Tego rodzaju usługa pomaga zminimalizować trądzik oraz ślady potrądzikowe, nieznaczne przebarwienia.

Eliminowanie przebarwień skóryTak samo często wykonywanym zabiegiem dermatologicznym jest eliminacja przebarwień. Najskuteczniejsze i do tego najczęściej wybierane, mimo swojej wysokiej ceny są środki firmy Cosmelan. Terapia takim środkiem dzieli się na dwa etapy, specjalistyczna porada dermatologa jest jednak wymagana. Każda skóra może w inny sposób reagować na środek.

Jeżeli myślisz, że tutaj są warte uwagi informacje, to zobacz również inne szczegółowe omówienie tej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Pierwszy etap to maseczka nakładana na skórę z przebarwieniami – zwykle jest to dekolt, szyja i twarz. Kolejny etap ma za zadanie utrzymanie rezultatów otrzymanych po usunięciu maseczki, do tego celu używa się profesjonalnego kremu wyprodukowanego przez wcześniej wspomnianą firmę. Ten krem można także wykorzystywać na własną rękę do domowej kuracji przebarwień na skórze.