Różne oferowane zabiegi dzisiejszej medycyny kosmetycznej

Laser w służbie piękna
Współcześnie piękny wygląd ma ogromne znaczenie dla każdej osoby. Starzenie się jest jednym z procesów, jakie wywołuje obawy u młodych ludzi. Nie należy się w związku z tym dziwić, że rośnie liczba osób, jakie decydują się na skorzystanie z możliwości medycyny estetycznej, która notabene proponuje dziś dość szeroki wachlarz usług.

Laser w służbie piękna
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Dużym zainteresowaniem charakteryzują się przede wszystkim zabiegi wykonywane za pośrednictwem urządzenia, którym jest laser co2 (wyspecjalizowany laser). Pozwala na przykład na spłycanie widocznych zmarszczek. Ponadto jest wykorzystywany także w korygowaniu różnego rodzaju blizn, pozostałych chociażby po leczeniu trądziku. Laser tego rodzaju jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć równy kolor skóry. Trzeba pamiętać, że zabiegi wykonywane z użyciem lasera są zupełnie bezpieczne i w sumie natychmiast zyskuje się odpowiedni efekt. Nie wiążą się także z długą rekonwalescencją, a ich cena nie jest wysoka, dlatego dostęp do tego rodzaju medycyny estetycznej ma aktualnie coraz więcej osób.
Zabiegi kosmetyczne
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Zdarza się, że zabiegi wykonywane za pośrednictwem laserów należy powtarzać. Wszystko jest zależne od tego, z jakim problemem walczył pacjent. Lasery dają również znakomite wyniki w usuwaniu rozstępów, jakie są zmorą znacznej większości kobiet – szczególnie tych, jakie były kiedykolwiek w ciąży.

Niemniej medycyna estetyczna nie kończy się na laserach co2. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest wypełnianie zmarszczek. Jeszcze niedawno w tym celu wykorzystywano przeważnie botox, jednak teraz dużo większą popularnością cechują się naturalne substancje, w szczególności kwas hialuronowy, który jest doskonale tolerowany przez ludzkie ciało oraz – co najważniejsze – zupełnie się wchłania, w związku z tym jeżeli nie jest się do końca usatysfakcjonowanym z wyniku wystarczy poczekać. Wypełniane są przeważnie zmarszczki, jednak dużo więcej osób decyduje się również na powiększenie ust, przez wzgląd na fakt, że obecnie lansowany jest kanon urody z pełnymi, mięsistymi wargami. Planując jakiekolwiek zabiegi medycyny estetycznej zdecydowanie należy udać się do sprawdzonego i cenionego lekarza, gdyż to właśnie jego umiejętności i doświadczenie decydują o tym, czy efekt końcowy będzie odpowiedni.