Przyjemne i pożyteczne, czyli jak łatwo zrzucić zbędne kilogramy w domu.

images
Wiosna już tuż tuż trzeba zatroszczyć się o powrót do formy sprzed zimy. Kiedy nie chce ci się chodzić na gimnastykę, urządź swoją własną salę ćwiczeń w domu. Ćwicz, kiedy chcesz i jak długo chcesz, nie przejmując się porami otwarcia klubów. Zostań swoim własnym trenerem i zamiast wylewać siódme poty w małych salach, znajdź przyjemność w samodzielnym treningu.

Wiosna już tuż tuż należy pomyśleć o powrocie do formy sprzed roku. Kiedy nie chcesz chodzić na gimnastykę, spraw sobie własną salę ćwiczeń w mieszkaniu. Ćwicz, kiedy masz ochotę i ile chcesz, nie przejmując się godzinami otwarcia klubów. Zostań swoim własnym trenerem i zamiast męczyć się w tłocznych salach, znajdź przyjemność w równie skutecznym treningu.

Autor: iStock.com

Jak to zrobić? Nic bardziej prostego. Wystarczy kupić parę urządzeń, które w przeciwieństwie do sprzętów na siłowni, będą gimnastykowały wiele partii ciała. Właściwym przyrządem może być orbiterek magnetyczny. Od dłuższego czasu cieszy się sporym wzięciem, ponieważ jest prosty w użytkowaniu i łączy w sobie efekty ćwiczeń na kilku sprzętach za jednym zamachem. Dodatkowo pozwala osiągnąć zamierzone efekty takie jak utrata wagi, bardzo szybko. Większość orbiterków wszystkie orbiterki mają komputer, dzięki któremu osoba ćwicząca może kontrolować atrybuty takie jak dystans, ilość spalonych kalorii. Orbiterek jest również zdrowy – nie obciąża stawów.

Autor: Sport-shop.pl

W zależności od potrzeb można wybrać na nim odpowiedni rodzaj treningu. Do jego pozytywnych aspektów można wymienić: poprawę wydolności fizycznej, wyrzeźbienie sylwetki, zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie wydajności oddechowej. Orbiterek cena, to kwestia, która nie powinna nas zniechęcić. Przyzwoite urządzenie jesteśmy w stanie kupić już za 700zł. Te droższe to wydatek rzędu 1500.Choć orbiterek nie ma konkretnych przeciwwskazań wiekowych, to badania pokazują, że głównie użytkują go panie.

Dla facetów również mamy propozycję: atlas do siłowni. Jest to typowe urządzenie, które pomaga zwiększyć takie mięśnie jak: mięśnie brzucha, pośladki, bicepsy. Chcąc posiadać taki sprzęt, należy pamiętać, że zajmuje trochę powierzchni, stąd najlepiej byłoby gdyby się składał. Atlas w domowej siłowni to wydatek 1300zł. Spory, ale biorąc pod uwagę efekty – muskularne ciało, to całkiem mądrze zainwestowane pieniądze.

Ruch to zdrowie. Fraza stare jak świat, ale jakże prawdzie. Zatem do ćwiczeń drogie panie i drodzy panowanie, aby w tym sezonie prezentować nad morzem nie tylko spalone słońcem, ale wygimnastykowane sylwetki.