Kreatorzy świata mody. Czy ciągle mają słuszność?

Jak to jest z tą modą, która wiecznie przegląda naszą szafę kontroluje, lustruje, co w niej mamy, jakie zmiany miały miejsce i czy na lepsze, a może jednakna gorsze, i jakie są nasze plany, czy poddamy się nowym tendencjom , czy też nie, lepiej nie, pójdziemy własną drogą, nie będziemy wzorować się na jednosezonowej modzie, która zniknie tak szybko jak się pojawiła, jak bańka mydlana i przyjdzie coś nowego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada wygląda tak, iż nie warto polegać tylko na najnowszych trendach mody, gdyż można wyjść na tym dość słabo. Jeżeli parę lat temy jakiś projektant mody przewidywał, że spodnie materiałowe damskie to już przeszłość to teraz dopiero widzimy jak nie miał racji. Ten krój wciąż jest popularny. Takie przedstawianie swoich wizji jest podobne do prognoz futurologów, którzy przewidują, iż za tyle i tyle lat jakiś kraj przestanie istnieć, a za sto lat jeszcze jakiś będzie światową potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest głupie, gdyż nieczęsto się sprawdza, z drugiej strony wspomniany „jasnowidz” za

Modelka

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już mógł oglądać czy to co mówił rzeczywiście się sprawdziło, więc może dziś przedstawiać różnorakie wizje przyszłości (spodnie materiałowe kobiece).

Identycznie sprawa się ma z wizjonerami mody, którym się wydaje, iż posiadają niesamowitą wiedzę i instynkt niespotykany u innych, oraz że wszystko, co powiedzą na pewno się ziści. Wierzą, że spodnie sportowe damskie odejdą do lamusa, a sztruksy damskie przeobrażą się w ubranie w stylu skafandra astronauty. Takie wizje wydaja się nierzeczywiste, ale przecież można fantazjować. Podobnie, wielu z tych ludzi już kilka lat temu mówiło, że spodnie wizytowe damskie staną się za bardzo podobne do męskich, tak dalece, że aż ciężko będzie je rozróżnić. Jak widać, to, jak i wiele innych prognoz się nie sprawdziło. A więc, czy opłaca się zważać na specjalistów w zakresie mody? (odświętne spodnie damskie).

Niekoniecznie, gdyż każdy z nas wie, co jest dla niego najlepsze, w jakim ubiorze czuje się najlepiej, co powinien ubrać na konkretną ceremonię, a co podczas innej okazji nie będzie odpowiednie. Jednakże warto wiedzieć, że są ludzie zajmujący się modą, którzy faktycznie mogą nam pomóc, potrzeba właściwie jednej rzeczy: obopólnego zrozumienia. Musimy przyjąć wizję projektanta|, a on również powinien wziąć pod uwagę nasz indywidualny styl i nasze zapatrywania się na jego projekt. Dzięki tak wyglądającej kooperacji można osiągnąć świetne rezultaty.