Profesjonalna depilacja laserowa

Kobiety, a od pewnego czasu także mężczyźni, poszukują odpowiedniego sposobu usuwania zbędnego owłosienia ze swoich ciał. Nie każdy z rekomendowanych sposobów może okazać się dobry dla każdej z osób. Konieczna jest więc konsultacja swego pomysłu ze specjalistą, jaki w swojej pracy miał już styczność z rozmaitymi rodzajami skóry pacjentów. Popularną metodą jest depilacja laserowa, co bazuje na epilacji niechcianego owłosienia z zastosowaniem wiązki lasera. Jest to metoda wybierana dziś szczególnie chętnie.

Sposoby usuwania niepożądanego owłosienia

Odrastające włoski na ciele irytują, dlatego warto pozbywać się ich za pomocą sprawdzonych i polecanych technik. Bezpieczne usuwanie owłosienia ciała ma miejsce w odpowiednich warunkach z zastosowaniem nowatorskiego sprzętu. Jeśli chodzi o laser, jego zastosowanie ma na celu wniknięcie głęboko w skórę. W ten sposób można zniszczyć cebulkę włosa wraz z korzeniami. Stopuje to szybkie wyrastanie włosa i jest to sposób bezpieczny, stosowany dzisiaj na szeroką skalę.

Dlaczego depilacja laserowa staje się znana na coraz szerszą skalę?

Metodę golenia jak depilacja laserowa ulepsza się ciągle, dzięki temu może być ona stosowana w przypadku osób o różnych rodzajach skóry. Rozmaite problemy skórne i pewne cechy czynią niemożliwym skorzystanie z tego rozwiązania. Do nich zaliczamy np. aktywne infekcje skórne oraz wykonane niedawno zabiegi chirurgiczne. Wśród przeciwwskazań wylicza się też choroby pęcherzowe i choroby jak bielactwo, łuszczyca oraz padaczka. Generalnie metoda ta uchodzi za bezinwazyjną oraz w całkowicie bezpieczną. Źródło na .

Najważniejsze przeciwwskazania w przypadku depilacji laserem

W przypadku depilacji laserowej najważniejszym plusem jest z pewnością to, że nie musimy często usuwać włosów. Wiązka lasera wytwarza pewną energię, którą wyłapuje melanina – barwnik włosa. W ten sposób zmienia się ona w energię termiczną, dzięki czemu cebulka włosa jest nieodwracalnie zniszczona. Specjaliści pomogą każdej zgłaszającej się osobie dobrać właściwą moc impulsu, jaki warunkuje typ skóry oraz włosów.