Powrót do łask dawnych przeznaczonych dla panów sprzętów do higieny zarostu na polsilvery

Dzisiejsze męskie golarki w niczym nie upodabniają się do tych używanych lata temu, bo są dużo bardziej zaawansowane. Mają teraz nie pojedynczą żyletkę, ale nawet kilka ostrzy, wyposażone są w paski zapobiegające skaleczeniom i żelowe miejsca uśmierzające podrażnienia. Dodatkowo nie trzeba do kompletu żadnych pasów do wyostrzania, a jednorazówki można dostać już co krok.

Jednak czy na pewno wymienione rozwiązania są opłacalne?

Maszynka do golenia

Higiena zarostu to niemal dla wszystkich mężczyzn katorga, na końcu której można zdecydować, że w sumie przydługi meszek lub w ogóle długa broda to interesujący element wyglądu. Sporo mężczyzn wcale nie chce się z tym stanem rzeczy pogodzić i powraca po zapomniane rozwiązania. Mówi się, że dobra tradycyjna maszynka do golenia da radę z sukcesem umilić ten męski manewr hiegieniczny.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że te maszynki da się jeszcze dostać i są nadal wykorzystywane, bo urządzenia takie jak Merkur HD 3 na żyletki miało się dawno temu w szafie dziadka. Analogicznie jak pas do ostrzenia brzytwy, drugiego z niezastąpionych, tradycyjnych sposobów męskiej hiegieny wąsów. Tylko, że sporemu gronu współczesnym facetów wygodniej jest sięgnąć po elektryczną golarkę.

Dobra tradycyjna maszynka do golenia, właśnie tego typu jak osiągalny nadal w handlu (zapewne można znaleźć go w sieci) Merkur HD 34c, to podstawa przyjemnego strzyżenia brody. Nic usilnie – trochę doświadczenia i wypracowanie własnej sposobu ma możliwość spowodować, że docenimy zalety metod sprzed dziesięcioleci.

Wielu panów przekonało się już o tym, że jedna, dobra tradycyjna maszynka do golenia, pędzel z ekologicznym włosem i zapas polsilverów to dużo bardziej opłacalna lokata na przyszłość aniżeli najdroższa elektryczna maszynka. Bywają też tacy, którzy zdecydowali się na jeszcze starsze rozwiązania, czyli brzytwę i pas do ostrzenia brzytwy, co też jest sposobem wartym uwagi. Nie da się ukryć, że zainteresowanie metodami sprzed lat rośnie i będzie wciąż rosło.