Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są różne. Przeważnie sprowadzają się do dużego kompleksu odstających małżowin. To wyróżnianie się bywa często przedmiotem kpin. Niejednokrotnie problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Fachowcy od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na ciele. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już się nań zdecydujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Dalsze zmiany niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Modelacja małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym modelowanie skóry ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Najczęściej uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych dniach po operacji. Najlepiej jest mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i na godziny – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych wynosi przeciętny budżet na operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry z zakresu chirurgii estetycznej. Sam zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze dni po zabiegu „pocięty” klient przebywał w klinice. Tymczasowa opieka pod okiem lekarza to większa pewność. Przecięcia skóry i delikatne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu kluczowe staje się nastawienie psychiczne. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na zabieg mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Operacje na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajania witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.