Chemiczny peeling okazuje się zdecydowanie chętniej wybierany

Jego kluczowym celem jest skuteczna poprawa wyglądu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Możemy dzięki niemu oczyścić i zdecydowanie wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat docenia plusy tego zabiegu. Odpowiednio dobrany kwas powinien idealne wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszym zadaniem w tych okolicznościach jest usuwanie naskórka, które umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, niewielkich zmarszczek lub blizn potrądzikowych. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję o chemicznym peelingu, należy jak najwięcej dowiedzieć się dotyczące przebiegu całego procesu.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, z tego powodu każdorazowo musi być robiony przez wykwalifikowanego dermatologa. Profesjonaliści z zalecają wykonywanie tego zabiegu w czasie jesieni lub zimy, gdy promienie słoneczne są zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego należy pamiętać, iż skóra po zabiegu wymaga kilkudniowej rekonwalescencji i niezwykle ważne jest unikanie przebywania na słońcu.

Peeling chemiczny nie jest polecany osobom, które cierpią na różnego typu alergie skórne. Nie powinien być także robiony przez kobiety ciężarne czy też posiadające różnego typu uszkodzenia naskórka. Również przyjmowanie pewnych lekarstw może także stanowić przeciwwskazanie do stosowanie peelingu chemicznego, który jest stosunkowo inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które pragną poprawić stan swej cery i pozbyć się nieładnych defektów. Kwasy efektownie oczyszczają naskórek,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i likwidują różnego typu niedoskonałości, m.in. przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Doskonałe rezultaty odnotowują również kobiety zauważające pojawianie się zmarszczek.

Dla odpowiednich rezultatów niezwykle istotne bywa jednak nie tylko właściwe wykonanie zabiegu, ale także właściwa pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez pewien czas może być zaczerwieniona, czasami pojawia się także rumień, a nawet niewielkie obrzęki. Nie wolno się drapać ani nawet dotykać skóry. Nie możemy także przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu czy stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.