Naprawdę dobry zabieg pielęgnacyjny

Oczyszczanie skóry można zaliczyć do niewymownie ważnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie pełni mnóstwo pożytecznych zastosowań. W codziennej pielęgnacji lepiej stosować łagodne sposoby oczyszczania. Jednakowoż przed bardziej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra wymaga zdecydowanie bardziej konkretnych i skutecznych zabiegów. W tym artykule podejmiemy właśnie temat takich perfekcyjnych zabiegów.

kobieta

Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie dość, że doskonale oczyszcza skórę, to na dodatek pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do następnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, że zwiększa się chłonność skóry na substancje aktywne, co znaczy jednoczesne pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednocześnie metodę oczyszczania wybieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia czy celu dokonywania zabiegu. Trzeba mieć na uwadze, iż całościowy zabieg oczyszczania to w praktyce kilka etapów, przy czym do każdego powinniśmy dobrać właściwy preparat. Podczas zabiegu niszczone są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot, łój), pozostałe zanieczyszczenia pod postacią brudu czy pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka a także resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na tę stronę.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi oraz emulsje na bazie wody. Normalna ciepła woda będzie zupełnie dobra do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, takich, jakie są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot – www.dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – czy tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednocześnie bardziej kłopotliwe są do zlikwidowania substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Możemy je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli pragniemy oczyścić skórę naprawdę konkretnie musimy się przygotować na bardziej stanowcze sposoby. Takie możliwości usuwają jednocześnie powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę tego typu zabiegów nazywamy peelingiem. Możemy wyszczególnić następujące zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk ten ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, które w trakcie masażu niszczą powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (składa się z enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (działanie polega na wykorzystaniu substancji o konkretnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, na przykład, laser Palomar i krioterapia).

Nie jest ważne, który rodzaj peelingu wybierzesz powinnaś być pewna, że odczujesz nową jakość, a Twoja skóra poczuje nieporównywalną z niczym zmianę.