


Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi oraz emulsje na bazie wody. Normalna ciepła woda będzie zupełnie dobra do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, takich, jakie są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot – www.dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – czy tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednocześnie bardziej kłopotliwe są do zlikwidowania substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Możemy je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.
Jeśli pragniemy oczyścić skórę naprawdę konkretnie musimy się przygotować na bardziej stanowcze sposoby. Takie możliwości usuwają jednocześnie powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę tego typu zabiegów nazywamy peelingiem. Możemy wyszczególnić następujące zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk ten ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, które w trakcie masażu niszczą powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (składa się z enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (działanie polega na wykorzystaniu substancji o konkretnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, na przykład, laser Palomar i krioterapia).
Nie jest ważne, który rodzaj peelingu wybierzesz powinnaś być pewna, że odczujesz nową jakość, a Twoja skóra poczuje nieporównywalną z niczym zmianę.