Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Czym jest? Jakie przynosi skutki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone między innymi dla pań z cerą tłustą, które zmagają się z nadmiarem sebum lub trudnymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne proponują szereg zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej skóry. Nie brak też zabiegów dla pań z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – manualne. Zabieg polega na manualnym wyeliminowaniu wągrów a także innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania ręcznego będzie dokładny demakijaż buzi. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Dalej na kilkanaście minut nakłada na buzię środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, jaka poszerza pory a także wzmacnia działanie preparatu. Później kosmetyczka (przejdź do strony) usuwa zalegającą w porach treść poprzez duszenie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po usunięciu wągrów, na buzię aplikowany jest krem albo maska o działaniu łagodzącym. Ostatnią fazą zabiegu będzie nałożenie stosownego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający, w trakcie którego stosuje się wodę. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju i zaskórników przez zasysanie (podciśnieniowo). Później wykonuje się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one dopasowywane do typu skóry). W czasie zabiegu woda schładza skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu a także dodatkowo nawilża.

Stworzone przez nas wpisy zaintrygowały Cię tak bardzo, że masz ochotę na kolejne. Namawiamy więc do nowej strony – po prostu kliknij hiperłącze (http://salon4you.pl/).

Hydrabrazja jest określona dla każdego rodzaju skóry, nawet czułej i naczynkowej.

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na delikatnym, w pełni monitorowanym ścieraniu naskórka, aż do pożądanego poziomu, z pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z wągrów a także upraszcza przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla osób z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, trądzikowa).

Powyższe zabiegi wykonuje prawie każdy salon urody.