Nowoczesna laserowa system leczenia chorób wzroku

Współczesna medycyna okulistyczna w w większej ilości przypadków opiera się na akcji lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także doraźna, ponieważ odpowiednio naprowadzony laser niweluje zniszczone komórki, które kompletnie znikają. Zabieg jest docelowy i nie sprawia uszkodzeń pobliskich komórek. Laser gwarantuje leczenie zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale także i jaskrę w początkowym stopniu. Inną zaletą zabiegu przy użyciu lasera jest to, że do znieczulenia stosowane są krople zapuszczane do uszkodzonego oka.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce wykorzystuje się kilka typów lasera, które są dobierane do choroby i tak leczenie siatkówki oka odbywa się przy użyciu innego lasera niż w przypadku np. jaskry. Różnica odnosi się do długości fal np. laser argonowy wykorzystywany jest do operacji siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim odcinku gałki ocznej wykorzystywany jest laser jagowy, a przy chorobach rogówki laser rodzaju femtosekundowego. Przy wadach oka coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu okulista warszawa wilanów cena jest uzależniona od typu schorzenia. Wady narządu wzroku poprawiane laserem to np. krótkowzroczność, hyperopia i astygmatyzm.
Dzięki laserowi możliwe jest zakończenie straty wzroku wywołanego zmianami występującymi na siatkówce. schorzenia w siatkówce pojawiają się w szczególności z powodu postępującego etapu cukrzycy. Choroba w swoich początkach powoduje, że niszczone są drobne naczynia siatkówki, a to skutkuje pojawianiem się obszarów niewłaściwie dokrwionych. Nieprawidłowe dokrwienie powoduje częstsze krwawienie, a w ciężkich schorzeniach również odwarstwienie siatkówki. Bardzo istotne jest to, by w porę zaobserwować zachodzące w oku zmiany, dlatego, że przykładowo niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze zmiany w gałce ocznej są wskazaniem do terapii laserem. Jeżeli w oku zachodzą mniejsze zmiany to wtedy lekarz może zlecić fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym zadaniem jest likwidacja zniszczonych części układu naczyniowego. Jest także fotokoagulacja rozsiana stosowana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to zabiegi, które muszą być konsultowane z lekarzem, który umie operować laserem- .