Wspaniałe specyfiki do golenia dla panów – poznaj produkty, które są teraz na topie

Branża kosmetyczna to dział, który jeszcze kilkanaście lat temu był opanowany przez producentów, jacy tworzyli kosmetyki głównie z myślą o paniach, albowiem to one od lat uznawane są za te, które zauważalnie najczęściej troszczą się o swoją urodę oraz uwielbiają ją akcentować.

Na szczęście dla płci brzydszej, ukazały się środki też dla mężczyzn, które w zdecydowanie szerszym zakresie pozwalają zatroszczyć się o swój wygląd. Popularne myślenie o tym, że mężczyzna wymaga wyłącznie szarego mydła oraz pianki do golenia na szczęście pomału przechodzi do lamusa. Ukazuje się coraz więcej kosmetyków poświęconych jedynie mężczyznom, jacy chcą mieć coś więcej niż wyłącznie mydło i piankę do golenia w swej podręcznej kosmetyczce.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet biorąc chociażby pod uwagę kwestię golenia, można zobaczyć jak wiele się zmieniło. Tradycyjne golenie, o jakim z rozrzewnieniem wspominają nasi ojcowie, przywołując wielokrotnie okres spędzony w wojsku, polegało na wykorzystaniu pędzla do golenia, jakim nanosiło się piankę na cerę, żeby potem całość golić przy pomocy brzytwy ewentualnie maszynki do golenia na żyletki – polecana strona na temat tradycyjnego golenia. Obecnie choćby to normalne golenie uległo przemianie, w miejsce standardowych pędzli możemy wybrać na przykład pędzel do golenia silvertip, który od tych normalnych różni się tym, że zrobiony jest ręcznie z dobrej klasy skręcanego włosia, a także często sama rączka jest wykonana z jakiegoś egzotycznego drzewa bądź na przykład z rogu bawołu – pędzel do golenia silvertip.

Wielu producentów z branży kosmetycznej zdecydowało się na wprowadzanie linii wyłącznie dla mężczyzn. Są to indywidualne linie oraz serie kosmetyczne (hifu brzuch) dedykowane wyłącznie panom. Co więcej, niejednokrotnie można w owej grupie odnaleźć takie specyfiki, jakie zostały dostosowane do różnych grup wiekowych. Toteż to, czego używamy mając lat dwadzieścia bądź trzydzieści, będzie się odróżniało od tego, co stosują nasi ojcowie, starsi od nas o kilkadziesiąt lat. Równie często spotyka się zestawy kosmetyków, w skład których wchodzi mnóstwo różnych preparatów. Toteż pod jedną nazwą, przykładowo taylor of bond street, mamy żel do mycia twarzy, szampon , żel do pod prysznic, piankę do golenia, mydełko czy krem nawilżający do twarzy.

Jak widać, branża kosmetyczna kilka lat temu wykryła następną niszę, dzięki czemu możemy bez trudu zaopatrywać się nie tylko w tradycyjny piankę do golenia, pędzel oraz mydło. Możliwości wyboru jest wiele – na tyle dużo, iż czasem może nawet będziemy mieli kłopot z wyborem czegoś właściwego dla siebie.

Więcej informacji na stronie .