Zima – w jaki sposób wytrzymać gdy na zewnątrz zimno i ujemne temperatury?

Zima to okres, który jedni uwielbiają, a inni jej nie znoszą. Zimno, ciemno, ślisko – nie każdemu pasuje taki klimat. Cierpi w tym czasie także skóra, gdyż narażona jest niestety na przesuszenia, odmrożenia, czy łuszczenie. Jak sobie radzić w okresie zimy z pielęgnacją ciała? Przede wszystkim winniśmy pamiętać o cerze, bowiem jest ona narażona na nieustanny kontakt z zimnem, czy też wiatrem.

szampon do włosów

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

Winniśmy jak najbardziej sięgać codziennie po krem pharmaceris taki jak ten: , który odpowiednio zabezpieczy naszą cerę i pomoże o nią należycie zadbać. Nie oszczędzajmy na tego typu preparatach, ponieważ im lepszy krem, tym korzystniej nasza cera będzie się prezentować, mimo zimowych, mniej korzystnych warunków. Dbajmy też o pozostałe obszary ciała. W tym przypadku krem możemy bez problemu zastąpić balsamem. Nakładajmy go każdego dnia, ponieważ nasza skóra powinna być w tym okresie na bieżąco nawilżana. Ukryta pod różnymi ubraniami, może łatwo się przesuszać, co jak najbardziej przyspiesza niska temperatura. Nie możemy do tego dopuścić, jeżeli nie chcemy na wiosnę mieć znacznych problemów z przywróceniem ciała do należytego stanu. Zimą należy także dbać wyjątkowo o włosy. Nierzadko nosimy je pod czapką, która może sprawiać, że będą przesuszone czy z kolei przetłuszczone. W dodatku niska temperatura i mroźny wiatr też robią swoje. Dlatego pielęgnujmy należycie w tym czasie włosy.

kosmetyki z apteki

Źródło: pixabay.com

Biokap szampon wykonany na bazie naturalnych składników, znacząco wzmacniający włosy, będzie z pewnością korzystnym rozwiązaniem (zobacz: regenerujący szampon biokap). Przyda się także co jakiś czas stosowna kuracja za pomocą owocowych maseczek, dzięki jakim włosy będziemy mogli dobrze nawilżyć i sprawić, że będą wyglądać na błyszczące i sprężyste.

Tylko teraz oceń dermatolog irlandia ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że naprawdę należy to zrobić!

Jednak pamiętajmy, że zimową porą może cierpieć nie tylko nasze ciało i włosy. Brak słońca, niskie temperatury, krótki dzień – to wszystko wpływa źle także na nasze samopoczucie. Stąd też róbmy wszystko, aby nie dać się zimowej chandrze. Obecnie możemy sięgać po różne rozwiązania tego rodzaju jak lampy nagrzewające, relaksujące masaże i tym podobne, które mogą wpływać korzystnie na nas i nasze samopoczucie. Sięgajmy po te rozwiązania i wszystko, co sprawi okres zimy upłynie nam bez większego szwanku, zarówno jeżeli chodzi o nasz organizm, jak i samopoczucie.