Modne trendy stworzone z myślą o kobietach na czas J/Z

Schyłek 2013 i początek roku 2014 powitał nas wiosenną pogodą. Przyjemny klimat za oknem przekłamywał faktycznne odczucia jakie zwykliśmy mieć podczas trwania tego chłodnego okresu w roku. Dlatego właśnie trudno było dobrać właściwą garderobę, żeby nie zmarznąć zmierzając do pracy i nie zgrzać się wracając z niej późnym popołudniem.

2014 roku opracowałj już np. Christian Dior. W nieco abstrakcyjnych pomysłach żartobliwie pokazał sposoby komponowania elementów garderoby o różnych długościach, rękawów i nogawek. Kolekcja projektanta pełna jest wytwornych seztawów garniturowych i zapierających dech w piersiach sukienek. Matthew Williamson z kolei wypuścił kolekcję, kóra wydaje się być mało jesienna jak dla warunków klimatycznych w naszym kraju. Takie kreacjie raczej założylibyśmy na siebie niż chłodną i siąpiącą deszczem jesienią. Jego projekty są bardzo zwiewne i dziewczęce, a zarazem proste i kształtne.Interesujące propozycje przedstawiła także Stella Mccartney.

Czy rozpatrywana kwestia bardzo Cię zaintrygowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (https://byann.pl/) podobne teksty.

Projekty tej projektantki są niezwykle dziewczęce i trochę zwariowane. W zgodzie z Jej koncepcją w modzie powinny zostać printy i formy geometryczne, a także wzór garniturowej kraty z lat 40-tych. Prada także ma swoją wizję mody jesiennej na 2014 rok. Na sto procent znajdą w niej kreacje dla siebie wielbiciele niemałego zamieszania. Właśnie ta prezentuje się kolekcja znanej projektantki, która to bardzo śmiało łączy ze sobą z pozoru nie pasujące wzory i materiały.

kurtki i płaszcze

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 proponuje boski Valentino? Przyklasną mu zapewne entuzjaści motywów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znajdują swoje odbicie na kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Niewiele kolorów zastosował w swoich pomysłach Balenciaga. Monochromatyczna konwencja jednak wspaniale gra z minimalistyczną formą ubrań. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego projektanta na jesień 2014 (zobacz perfekcyjnie wyraża tą definicję prostoty.

Jaki styl wybać dla siebie? Do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, a w modzie, tak jak w porach roku, do tego czasu zapewne zajdzie jeszcze wiele zmian.