Modne trendy stworzone z myślą o kobietach na czas J/Z

Płaszcz damski
Schyłek 2013 i początek roku 2014 powitał nas wiosenną pogodą. Przyjemny klimat za oknem przekłamywał faktycznne odczucia jakie zwykliśmy mieć podczas trwania tego chłodnego okresu w roku. Dlatego właśnie trudno było dobrać właściwą garderobę, żeby nie zmarznąć zmierzając do pracy i nie zgrzać się wracając z niej późnym popołudniem.

kraina-stylu.pl
Autor: Ceneo
Źródło: http://kraina-stylu.pl/

całkiem na odwrót do pogody, kóra jest nieprzewidywalna, możemy liczyć na popularnych projektantów mody, którzy już planują jak ubierzemy się kolejnej jesieni. To nie plotka! Pomysły na wczesną jesień 2014 roku opracowałj już np. Christian Dior. W nieco abstrakcyjnych pomysłach żartobliwie pokazał sposoby komponowania elementów garderoby o różnych długościach, rękawów i nogawek. Kolekcja projektanta pełna jest wytwornych seztawów garniturowych i zapierających dech w piersiach sukienek. Matthew Williamson z kolei wypuścił kolekcję, kóra wydaje się być mało jesienna jak dla warunków klimatycznych w naszym kraju. Takie kreacjie raczej założylibyśmy na siebie niż chłodną i siąpiącą deszczem jesienią. Jego projekty są bardzo zwiewne i dziewczęce, a zarazem proste i kształtne.Interesujące propozycje przedstawiła także Stella Mccartney. Projekty tej projektantki są niezwykle dziewczęce i trochę zwariowane. W zgodzie z Jej koncepcją w modzie powinny zostać printy i formy geometryczne, a także wzór garniturowej kraty z lat 40-tych. Prada także ma swoją wizję mody jesiennej na 2014 rok. Na sto procent znajdą w niej kreacje dla siebie wielbiciele niemałego zamieszania. Właśnie ta prezentuje się kolekcja znanej projektantki, która to bardzo śmiało łączy ze sobą z pozoru nie pasujące wzory i materiały.

kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 proponuje boski Valentino? Przyklasną mu zapewne entuzjaści motywów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znajdują swoje odbicie na kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Niewiele kolorów zastosował w swoich pomysłach Balenciaga. Monochromatyczna konwencja jednak wspaniale gra z minimalistyczną formą ubrań. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego projektanta na jesień 2014 (zobacz kraina-stylu.pl) perfekcyjnie wyraża tą definicję prostoty.

Jaki styl wybać dla siebie? Do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, a w modzie, tak jak w porach roku, do tego czasu zapewne zajdzie jeszcze wiele zmian.