Metody pozbywania się

Aktualnie mamy do czynienia z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecego piękna. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Współcześnie panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz przedramion. Niedopuszczalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą tysięcy kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie poradzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najbardziej powszechne są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że wcześniej udamy się do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i nabędziemy dobrą maszynkę oraz krem. Wadą tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy także przeprowadzić depilację przy użyciu depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia należy się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, podobnie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w salonie kosmetycznym, co sprawia że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zazwyczaj są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej zdecydowane rozwiązanie, warto rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – laser diodowy warszawa, która doprowadza do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest na pewno jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w sieci, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’otrzymamy szereg wyników oraz fotodepilacja warszawa. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zadbać o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi rozważnie oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.