Sposoby na to, w jaki sposób dbać i cerę w zimie

W okresie zimowym należy szczególnie zadbać o cerę twarzy. Jest ona wystawiona na niskie temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku lokali, które bardzo niedobrze wpływają na jej formę i kondycję. Dlatego, chcąc mieć zdrowy i ładny wygląd cery, powinniśmy wyjątkowo się o nią troszczyć.Ważne jest wykorzystywanie najlepszej jakości kremów do twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że bez względu na sezon w roku, podstawą pielęgnacji jest krem nawilżający (to bardzo ważne). Nie stosujmy mimo wszystko kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, albowiem to może zadziałać źle na naszą skórę. Przed samym wyjściem polecane jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To zapewni lekką warstwę chroniącą na skórze, przez co cera jest bardziej odporna na niskie temperatury oraz zimno. Co interesujące, już sam makijaż, a właściwie fluid oraz puder stanowią swego rodzaju powłokę chroniącą cerę przed zabrudzeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, środki te pomagają nie tylko do upiększenia czy podkreślenia piękna, ale mają różne dobre właściwości. Nigdy nie zapominajmy też o pomadce chroniącej usta. Wargi są w zimie bardzo narażone na pękanie i wysychanie, ciągłe nawilżanie i pielęgnacja są więc w ich przypadku nieodzowne! W okresie zimowym ciągle powinno się naturalnie nakładać innego rodzaju specyfiki do twarzy, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj też nie trzeba radykalnie zmieniać używanych wcześniej kuracji.

Kiedy więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzanie porów) i dermatolog przepisał nam apteczny krem, maść czy innego typu środek, to oczywiście stosujmy go nadal, pamiętając jednak o dodatkowej ochronie i pielęgnacji, o której wspomniano powyżej.Omawiając rady dotyczące dbania o skórę twarzy, warto wspomnieć także o włosach, ponieważ one także są mocno narażone na zniszczenia w zimie. Niskie temperatury na dworze a także ciepłe powietrze w środku mieszkania czy domów sprawiają, że włosy stają się bardzo przesuszone, łamliwe i elektryzujące się. W tym przypadku też należy zainwestować w dobre nawilżenie w rodzaju szamponów, odżywki, maseczek lub serum do włosów. Zawsze nośmy też czapkę lub innego rodzaju okrycie głowy – to nie tylko ochroni nasze włosy, ale, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i zapobiegnie przeziębieniom, a zdrowie jest w końcu najistotniejsze.