Czym jest dermatologia estetyczna?

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie z przymrużeniem oka to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy chcemy to, czy nie, prezencja jest dość ważny i determinuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych szczegółach w prezencji, które nas irytują i wolelibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie zadaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na wstępie powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia dermatologia estetyczna wrocław estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo pojmowana dermatologia. Ta druga jest niezbędna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, poprawiającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowatorska dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością wycieczki za granicę, bo tylko tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. Szczególnie jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało oferuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (czytaj to).

Co oferuje dermatologia estetyczna? W zależności od kliniki najbardziej znane to:

– wypełnianie zmarszczek,
– poprawianie ust,
– korekta nosa,
– konturowanie twarzy,
– peelingi chemiczne,

I wiele innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie aparycji, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której interwencja chirurgiczna jest nieporównywalnie większa. Pokutuje atoli w wielu opiniach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie obszary, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych takiego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod głosowanie – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego rodzaju zabiegów, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o opinie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną ponętność.

Inni specjaliści: