Męski styl – jak powinien się prezentować facet z klasą

Dziś, wbrew temu iż sporo się mówi, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest cały czas aktualne. Mało tego – nad wyraz często praktykowane. Z tego powodu jeśli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak należy się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co więcej – na własne życzenie.

Na co powinien zwrócić uwagę dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Miejmy na uwadze, iż wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe i błękitne. Łączymy je z gładkimi krawatami. Na pewno odpadają kolory, które na pozór wydają się pasować na różne okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiego powodu? Ponieważ kolor czarny zarezerwowany jest wyłącznie na różnego rodzaju poważne uroczystości państwowe, królewskie i pogrzeby. Wizyta u Prezydenta, Studniówka – oczywiście, lecz spotkanie w sprawie pracy? Niekoniecznie.
Koszule męskie wizytowe (zobacz dodatkowe informacje), na pozór tak oczywisty element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy spojrzeć na kolorowe i kupione pd wpływem impulsu wzory. O wartości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie powinniśmy je dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, zaś panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii krawata, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy intensywnym kolorem.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Koszula na spinki (zobacz tu) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Dobierając formalny strój, często zapominamy o doborze właściwego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by miał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć.