Kosmetyczna recepta na młodość czyli skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy też od naszych genów. Nie da się ukryć, że po niektórych bardziej widać ich wiek, inni natomiast trzymają się doskonale. Naturalnie trzeba dbać o siebie, aby zachować młodość, jednak na pewne zmiany nie mamy wpływu. Aktualnie jednak nasza kultura narzuca nam model życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak silny trend pozwolił na skuteczny rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Często po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale gabinetu kosmetycznego. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, lecz ich koszty są raczej spore i nie każdego stać na taki luksus. Generalnie Skuteczna medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie odmłodzić i odbudować swoją skórę.

Poza tym tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykonać zabiegi, które dość dogłębnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy plasujemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż typowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują pewne skutki uboczne przykładowo pieczenia i obrzęku, które goją się z czasem.

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 10 lat to rekomendowany botox. Dziś chyba już wszyscy mają świadomość, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem, szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród ludzi show biznesu. W prasie brukowej nierzadko komentuje się na zdjęciach znanych osób efekt “przed i po”. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Trzeba jednak pamiętać, że widoczne rezultaty są nietrwałe i po jakimś czasie trzeba wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wielu tego typu podskórnych zbiegów, także i tu musimy się liczyć z faktem, że pacjenci mogą czuć pewien ból. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz naturalnie klasy specjalisty.