Masz już pociechę? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupować zabawki?

Właściwie każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko to praktycznie studnia bez dna. Jeżeli chciałbyś kupić swojemu dzieciaczkowi wszystko to, co chciałby dostać, zdecydowanie musiałbyś ukraść worek pieniędzy.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj przedstawiamy wskazówki dla mam, jak można nieco zaoszczędzić na ubrankach i zabawkach dla dzieciaków.

Ubrania dla dzieci
fartuszki dla dzieci do przedszkola

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest właściwie dla nikogo tajemnicą, iż dzieci niesamowicie szybko wyrastają praktycznie ze wszystkich swoich ubranek. Jeżeli zatem masz kilkuletnie dzieci, oczywiście nie ma sensu kupować im wszystkich ubrań nowych, bo najprawdopodobniej część z nich włożą zaledwie kilka razy. Dobrym pomysłem będzie wysłanie dziecka do przedszkola, gdzie nosi się jednakowe mundurki – wtedy fartuszki dla dzieci do przedszkola kosztują naprawdę niedużo. Na dodatek jest to dobry pomysł na zmniejszanie różnic pomiędzy dzieciakami – jeżeli każde z nich będzie miało fartuszki dla dzieci do przedszkola, wówczas niewątpliwie nie będą zwracały uwagi na przykład na to, czy ktoś ma mniej pieniędzy niż one.
zabawki dla dzieciaków
Sprawa zabawek wygląda właściwie podobnie – oczywiście nie warto kupować wszystkich nowych zabawek. Kłopot polega na tym, że zabawki d;a dzieci zwykle dość szybko się psują, jednak zawsze możesz porozmawiać z innymi mamami i wymieniać posiadane zabawki dla dzieci na pewien czas. Jeśli tak zrobisz, Twoje dziecko praktycznie cały czas będzie miało nowe zabawki, a równocześnie nie będziesz musieć wydawać na to wielu pieniędzy.
Wymiana z innymi mamami

Wymiany wszelkich rzeczy dla dziecka z innymi mamusiami to bez wątpliwości dobry pomysł. Dzięki temu będziesz mieć różnorodne ubranka dla swoich dzieci, a jednocześnie możesz oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy na zakupach.