Marzysz, aby założyć second-hand, ale zastanawiasz skąd najlepiej pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej sprzedają różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Sklepy z odzieżą używaną są w Polsce dość popularne. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy się stylowo ubrać za niewielką sumę pieniędzy. Atutem sklepu z używaną odzieżą jest także wyjątkowość oferowanych ubrań.

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach pojawia się bowiem ostatnio coraz więcej galerii. Małe butiki odzieżowe są więc wypierane przez konkurencyjne sieciówki. Dlatego ciężko znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Nasz wybór przeważnie zawęża się przez to do kilku znanych marek odzieżowych. Należy również zauważyć, że sprzedawane w galeriach ciuchy są zazwyczaj dosyć drogie. Jednakże wysoka cena rzadko jest w tym wypadku wprost proporcjonalna do jakości towaru.

Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji klienci coraz częściej odwiedzają sklepy z odzieżą używaną . Mogą wówczas nosić stylowe i oryginalne ubrania, a przy okazji zaoszczędzają sporą sumę pieniędzy. Nie wszyscy jednak komfortowo się czują w takich sklepach. Drażni ich duża ilość nieuporządkowanego towaru i to, że ciężko zrealizować im wtedy kupno konkretnego ubrania.

modelka

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Second-handy odwiedza się bowiem przeważnie dość systematycznie i płaci się w nic za to, co udało się akurat dopasować. Z reguły dostępne są tu tylko i wyłącznie pojedyncze modele ubrań i nie możemy wybrać odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Albo coś się nam spodoba i będzie uszyte akurat w naszym rozmiarze , albo nie. Jeżeli zależy nam, aby zwiększyć popularność swojego sklepu, to warto zauważyć i odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszego klienta. Podstawową zasadą dobrze prosperującego sklepu z odzieżą używaną jest porządek.

Dlatego, najlepiej poukładać ubrania w sklepie według jasno określonego kryterium. Przeważnie jest to kolor oraz rodzaj ubrania. Spódniczki, suknie, marynarki, spodnie itd. układamy więc oddzielnie, tak jak odzież w kolorze pomarańczowym , granatowym czy brązowym . Dobrze dowiedzieć się, które hurtownie (hurtownie biżuterii) odzieży używanej dostarczają już posortowany pod względem kolorów towar. Z pewnością wyraźnie usprawni to naszą pracę.

Dobrze jest także wydzielić w sklepie działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Pozbędziemy się w ten sposób chaosu i przede wszystkim zadbamy o potrzeby klientów. Zakupy w naszym second-handzie będą przebiegać o wiele sprawniej, co będzie miało pozytywny wpływ też na sumę sprzedanego towaru. Warto zatroszczyć się także o jakość dostępnych w naszym sklepie ubrań.

Hurtownie odzieży używanej oferują bowiem zarówno cream odzież, jak i doo to door. Zanim zdecydujemy się otworzyć sklep przemyślmy zatem, jaki second-hand chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym ilość ubrań nie będzie zbyt wielka, ale będą one trochę droższe oraz lepsze gatunkowo, ale możemy też sprowadzić dużą ilość towaru i sprzedawać go w bardzo niskiej cenie.