Łupież – w jaki sposób z nim walczyć i jak pozbyć się go raz na zawsze? Szukamy niezawodnych metod na wyeliminowanie łupieżu.

Niemalże 40 procent populacji ma problemy z niewielkimi, białymi płatkami, widniejącymi nie tylko na włosach, ale często również na ramionach. Chodzi o łupież – niegroźny dla zdrowia, lecz stanowiący niezwykle nieestetyczny widok, występujący niestety mimo starannej pielęgnacji i częstego mycia włosów.

Długie włosy, kobieta

Autor: iStockphoto
Źródło: iStockphoto
Któż z nas nie marzy o pięknych oraz lśniących włosach, które są indykatorem zdrowia i higieny. Jak się jednak okazuje, ogromna masa ludzi zmuszona jest do walki z uporczywym łupieżem. Niejednokrotnie jest to zjawisko jedynie tymczasowe i wtedy periody pojawiania się łupieżu jesteśmy w stanie efektywnie zahamować korzystając z kosmetyków dostępnych online, a nawet wykorzystując domowe sposoby. Jednakże w sytuacji, kiedy proces chorobowy skóry jest już nasilony, tego typu walka może potrwać całymi tygodniami, a nawet latami. Nadzieję stanowi wtedy dobry szampon przeciwłupieżowy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami ocenić, jaki byłby dla nas najodpowiedniejszy, biorąc pod uwagę rodzaj włosów i wrażliwość skóry, warto dogłębnie przestudiować dostępną ofertę.

mycie włosów

Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy online oferują w dzisiejszych czasach wszelakie odżywki, suplementy i szampony do włosów, jednak jeśli cierpimy na problemy skórne powinniśmy być naprawdę ostrożni i najpierw o nich poczytać – poznaj tutaj. Dobry szampon przeciwłupieżowy gwarantuje intensywną terapię, poznaj tutaj (poznaj tutaj) zdziałać cuda. Nie wierzmy jednak opowieści reklamowe, które zapewniają, iż stanie się to już po pierwszym umyciu włosów. Najczęściej łupież nastaje na skutek nadmiernego łuszczenia wierzchniej warstwy skóry głowy. W prawidłowych okolicznościach naskórek ten jest niewidzialny, jednakże przy stanie chorobowym mogą tworzyć się widoczne grudki – czyli po prostu łupież. Powstaje on w wyniku odpowiedzi na alergeny, lecz może mieć również całkiem indywidualne podłoże, być wynikiem interakcji zachodzących w organizmie, bądź też pojawieniem się grzybów z rodzaju Malassezia. Zwykłe szampony do włosów dostępne online mogą oczywiście pomóc, ale z własnym zdrowiem nie warto eksperymentować. Dlatego też, jeżeli zmuszeni jesteśmy podjąć walkę z niechcianym łupieżem zaopatrzmy się od razu w dobry szampon przeciwłupieżowy. W takiej sytuacji unikajmy też suszenia włosów suszarką i stosowania nieprzetestowanych wcześniej odżywek.

Pamiętajmy, że walka z łupieżem na własną rękę jest możliwa i w wielu przypadkach oczywiście skuteczna. Jednakże, jeżeli zauważyliśmy, iż łupież utrzymuje się przez dłuższy okres, czy też pomimo naszych starań periodycznie powraca, może to oznaczać tylko jedno – czeka nas wizyta u lekarza.